Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Osmangazi’ye yakıştırılmayan ‘karar’ tepkisi!
21 Nisan 2016 Perşembe, 07:44
Bursa’da CHP’nin gündeminde, AK Parti’nin yönetimindeki Osmangazi Belediyesi’nin, Ensar Vakfı’na yer tahsisi var.
AK Parti’nin döneminde yükselen, konum edinen ve en önemlisi kamu yararı statüsü de verilen bir sivil toplum kuruluşu olarak, dikkati çekiyor.
Ne diyor…
“Vakfımız; ülkemiz insanının manevî dinamiklerini zenginleştirmek, ilmi, fikri ve ahlaki yönden gelişmesine katkıda bulunmak…”
Ne diyor….
“Din ve ahlak eğitimi” ile “değerler eğitimi” konusunu ulusal ve uluslararası düzeyde kendine amaç edinmiştir.”
Durum böyleyken…
Yurdunda, çocuklara cinsel istismarın yaşandığı Ensar Vakfı, 6 Mart’ta ortaya çıkan bu olayın ardından,  toplumu şoke etmişti. 
AK Parti, sıkıntıya düştü.
Dikkati çeken…
Büyük masrafla restore edilen bin 500 metrekarelik tarihi yapı, 2 gün sonra imzalanan sözleşmeyle aylık 625 TL’ye Ensar Vakfı’na tahsis edilmişti.
16 Şubat’taki ihalede, diğer talipli İlim Yayma Cemiyeti, sadece 5 TL düşük teklifiyle kaybeden gözükse de, zaten inandırıcı görülmediği vurgulanıyor.
CHP’nin İl Başkanı Şadi Özdemir ve Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca’nın başını çektiği topluluk, Kent Meydanı’nda öfkesini ortaya koydu.
CHP’liler, Dörtyol’un yakınındaki tarihi bölgede, ‘Kültür Merkezi’ durumuna getirilen cazip yerin, piyasa koşullarına göre 10 bin TL’ye kiracı bulabileceğini ortaya atıyorlar.
Belediye, dava edildi.

Bursa’y a‘yeni’ mekan

Sönmez Medya’nın yönetici ve yazarları olarak, kahvaltı davetiyle kentin tabiatla iç içe yeni mekanına konuk edildik.
İş ve siyaset dünyasının bilinen isimlerinden İbrahim Yetim, hizmete açtığı Ganita Cafe’yle sosyal tesis işletmeciliğine de iddialı adım attı.
Kahvaltı, farklı öğün ve özel mönüler vurgulanırken, çocuklara özel oyun alanı ve at çiftliği de dikkati çekiyor.

Dinozorlar  ‘konuk’ geliyorlar

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, TÜBİTAK’ın desteği ile ‘Devr-i Dinozor Sergisi’ne ev sahipliği yapacak.
Düzenlendiği ülkelerde beğeni toplayan sergi, önümüzdeki ay açılacak. Farklı evrelerde yaşamış 13 dinozorun birebir örnekleri yer alacak.

Bursa’nın ulaşım kolaylığı, Erdoğan’lı törenle başlıyor

İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu’nun, Yalova’da asmalı köprünün uç noktası Altınova ile Bursa’nın Gemlik arasındaki bölümü açılıyor. 
Bugün…Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla komşu ilde,  saat 16:00’da açılış töreni yapılacak.