Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Ramazan ‘öncesi’ festival!
22 Nisan 2016 Cuma, 07:07
Bursa’nın ve Türkiye’nin en önemli kültür ve sanat organizasyonlarından Uluslararası Bursa Festivali, Ramazan’la çakışması nedeniyle bu yıl erkene alındı.
Günlük ve sosyal hayatın, Ramazan’la özel bir döneme girmesi ve belediyelerin kendi organizasyonları dikkate alınarak, tarih değişikliği yapıldı.
55. Uluslararası Bursa Festivali’nin 12 Haziran-12 Temmuz arasını kapsayan geleneksel tarihi, açılış olarak 16 Mayıs oldu.
Ses sanatçı ve toplulukların konserleri ile tiyatro, müzikal ve şovlardan oluşan ana bölüm, 4 Haziran’a kadar sürecek.
30. Uluslarası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması, geleneksel 7-12 Temmuz tarihlerinde sahne alacak ve bayramın 3. günü başlayacak.
Bu arada…
Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyon programını yürüten Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı’nın (BKTV) yönetim kurulu, yeni genel kurulla değişti.
İş dünyasından 2. kuşak, yönetime katıldı.
Yönetim kurulunda, Fatma Durmaz Yılbirlik’in başkanlığı, Mehmet Nuri Erbak’ın yardımcılığı ve Ahmet Ömer Erdönmez’in genel sekreterliğiyle beraber, varlığı devam ediyor.
İş dünyasından, 2. kuşağın temsilcileri olarak, Faik Çelik’in oğlu Baran Çelik ve Mustafa Taşdelen’ın kızı Pınar Taşdelen Engin ile Atilla Parlamış’ın oğlu Bülent Parlamış, dikkati çekiyor.
Yönetime giren bir başka isim de, bir hukuk bürosunun sahibi, genç avukat  Cevahir Kerem Gencer de, görev alıyor.
Bugün…
Program açıklanıyor.

‘Sağlık’ hukuku kongresi


Bursalı hukukçu Okan Dursun’un, ülke gündemine taşıdığı ‘Sağlık Hukuku’, kongreleriyle önemsenen bir alana dönüştü.
Bursa Barosu Sağlık Hukuku Komisyonu’na başkanlığını da yürüten Dursun’un öncülüğünde, yarın Bursa’da 3 gün süreli 3. Sağlık Hukuku Kongresi başlıyor.
Farklı kent ve üniversitelerden hukukçu ve akademisyenlerin konuşacakları kongre, BUTTİM Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Nilüfer’e, ‘Atatürk’ anıtı


Nilüfer Belediyesi, kurumun yeni yönetim merkezinin yer aldığı meydanda, figürlü ‘Atatürk Anıtı’ oluşturdu ve bugün töreni yapılacak.
Birkaç yıl öncesine ait; ‘Adem ile Havva’ heykeli nedeniyle AK Parti tarafından eleştirilen belediyenin, bugün sanat mesajı vermesi de bekleniyor. 

‘Alışveriş’ şenliği bugün başlıyor


Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın öncülüğünde, Valilik, Büyükşehir ve Osmangazi belediyeleri ile Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği’nin işbirliğiyle bugün ‘alıveriş şenliği’ başlıyor.
Cumhuriyet Caddesi’nin batı girişinde saat 14:30’de başlayacak törenin ardından, şenlik yürüyüşü de yapılacak.