Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Reklamını değil işçilerinin canını konuşan başkan!
13 Nisan 2016 Çarşamba, 07:26
Belediyelerde, toplu iş sözleşmelerine imzaların atıldığı törenlerde, başkanların icraatı ve sendikaların mücadelesi gündeme geliyor.
Dün..
Yıldırım’daydık!
Sendikaların, yetki ihtilafı ve mahkemesi nedeniyle yıllardır tam dönemli yapılamayan yeni bir dönemin anlaşması gerçekleşti.
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin konuşmasında, edinilen fırsatla icraatın reklamı yoktu.
İlçe ve halkına hizmet verilmek istenirken, perso-
neliyle beraber bir aile bütünlüğü ve fotoğrafının önemi anlatılıyordu.
Edebali, personelin çalışma ve davranışının, bir kurum hakkında toplumun düşünce algısını doğrudan etkilediğine işaret ediyordu.
Göreve gelmesiyle…
Hizmet kalitesinin artırılması, personelin deneyim ve özgüven kazanması için çalışmalar yürütüldüğünü belirtirken, huzurun gözetildiğini ifade edi-
yordu.
Emeğin hakkı için hassasiyetini belirtirken, gelirlerdeki artış ve bütçe imkanlarına göre, daha da iyi ücret sözünü verdi..
İşçi camiasına seslenirken…
Can güvenliğine verdikleri önemi de gündeme taşıyordu ve ”İşçi sağlığı ve iş güvenliği kurallarına, harfiyen riayet edelim.” diye konuşuyordu.
Hizmet-İş Sendikası Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Keskin, 10 yılın mağduriyetinin 2 yıldaki telafisi nedeniyle Edebali’ye teşekkür etti.
Sendikanın belediyedeki baştemsilciliğini yürüten Mustafa Kılıç, “Hem yüzümüz,  hem kaderimiz güldü.” diyordu.

AK Partili başkanlar Ankara’da

AK Parti’nin 2 gün sürecek 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu, tüm belediye başkanlarına yapılan davetle bugün Ankara’da başlıyor.
Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılımıyla ‘Gençlik ve Belediye’ temalı yeni buluşma olacak.
Ankara, Kocaeli ve Samsun’un büyükşehir belediye başkanları, farklı başlıklarla bilgi ve deneyim amaçlı oturumları yönetecekler. 

CHP’li vekiller ‘korsan’ kurbanı

CHP’li 2 bayan milletvekilinin sosyal medyadaki Twitter hesapları, internet 
korsanı tarafından ele geçirildi.
Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık ile CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan’ın sayfalarına, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan içerikler yüklendi.

3 vekilden ‘madalya’ istendi

Bursa’nın dağ ilçeli tanınmış eski bürokratlarından İsmail Fedai, sosyal medya aracılığıyla yöreye ‘İstiklal Madalyası’ beklediklerini söylüyor. 
Çanakkale Savaşı’nda, Bursa’da en çok şehit veren yöre olduklarını belirtirken, AK Parti, CHP ve MHP’nin yöreli hemşeri milletvekillerine çağrıda bulundu.