Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Sağduyulu siyasetle yeni fayda!
31 Temmuz 2016 Pazar, 05:01
FETÖ/PDY bağlantısı gerekçesiyle…
Kapatılan özel okulların geleceği, tartışma konusu olmuştu.
Eğitim işletmeciliği ve tüzel varlığı sonlandırılmıştı. Mekansal devletleştirme yapılırken, öğretmenlerin arasında, tasfiye operasyonu yürütülmüştü.
‘Olağanüstü Hal’ yetkisiyle…
Devlet tarafından yetkiler kullanılırken, eğitimdeki radikal kararların sürecinde, parlamenter sistemin de işletildiğini görüyoruz.
TBMM Genel Kurulu’nda, ‘Olağanüstü Hal’ kararı çıkarılırken, ayrıca ihtisas komisyonları nezdinde konular ele alınıyor.
AK Parti’nin, tek başına hükümet olmayı kullanmak ve bu doğrultuda kendi politikasına yönelik yasama adımlarını işletmekten ziyade, muhalefeti de dikkate alıyor.
CHP olarak…
Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil’in düşünce ve önerileri, üyesi olduğu Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nda özel yer tutuyor.
İlk atamayı bekleyen öğretmen adaylarının umudu olan İrgil, yasamada acil 15-20 bin atamaya etken parlamenterdi.
Kapatılan okullar için de aktif çalıştı.
İrgil, kapatılan okulların devletleştirilmesini önerdiklerini ve dikkate alındıklarına da dikkati çekerken, “Bu okullar da, milli servet ve hazır eğitim kurumları…” diyor.
Norm kadro fazlalığı nedeniyle…
Okullarında, tam faal olamayan 25-30 bin dolayındaki öğretmenin de, kapatılan okullara yerleştirilme şansı elde ettiğini de sözlerine ekliyor.

‘1. Murad’ film konusu yapılıyor

Bursa’nın bağrındaki padişahlardan 1.Murad Hüdavendigar’ın hayatının biyografik filme taşınması, değerlendirmeye alındı.
Eski parlamenterlerden, eğitimci Faruk Anbarcıoğlu’nun, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yle görüşmesinde, söz konusu fikir gelişti. 
Anbarcıoğlu, sosyal medyadaki paylaşımıyla da, “Haftaya, ilk toplantımızı yapıyoruz.” bilgisine yer veriyor.

Altepe meydanda sabahlıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentlilerle demokrasi nöbeti tutuyor.
Sosyal medyada, “Gecenin karanlığında, aydınlık bir gelecek için nöbetteyiz” derken, yeni günün sabahıyla saat 05:35’te de, “Doğan güneş, aydınlık güzel günleri müjdeliyor.” diyor.

Mudanya’da CHP’li başkandan, darbe karşıtı, demokrasi mesajı

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, ‘15 Temmuz’ tepkisiyle “Milli duygularımızı sınamasınlar. Bayrak ve vatan sevgimizi sakın ölçmeye kalkmasınlar.” diyor.