Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Sanal rekor Bozbey’de!
15 Mayıs 2013 Çarşamba, 08:21

Bir zamanlar…
Belediye başkanlarına ulaşabilmek, belki zahmetli veya zor olabiliyordu. İletişimdeki gelişmeler ve sağladığı kolaylıklarla artık her an mümkün…
İnternet, muazzam iletişim mecrası!
Halkla iletişim ve paylaşım, daima belediyeler ve başkanları için büyük önem taşırken, internetin sosyal medya denilen uygulamasıyla aracısız iletişim kurulabiliyor.
Siyasi partiler, milletvekilleri, bakanlar ve belediye başkanları; ifadelerin, kısa tek cümle veya cümleciklerle yapılabildiği Twitter’ı daha çok sevdi. Basın birimleri ve danışmanlarının görevleri arasında, artık sosyal medya da var.
Bursa’da, öyle oluyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, sosyal medyayı düzenli kullanıyorlar.
Özellikle…
Dündar ve Bozbey, bizzat kendileri tarafından cep telefonlarıyla Twitter üzerinden düşünce ve gelişmeleri paylaşıyorlar.
Hatta…
En sık ve en hızlı kullanıcı olan Dündar, gerekli görür ise, ortam ne olursa olsun, mümkün olabilen ilk fırsatta, sayfasına yazıyor.
Sıcağı sıcağına, yazıyor!
Güncel yazabilmeye, Altepe de özen gösteriyor.
Belediye başkanlarının Twitter sayfaları, kurumsal haber ajansı gibi de oluyor. Ziyaret, açılış ve törenler belirtiliyor.
Duygu ve temenniler de, ifade ediliyor.
Bir toplantının önemi, sonucu… Bir spor müsabakasının önemi… Düzenlenen tören ve ziyaretlerin ortamı…
Twitter’da, takip var!
Belediye başkanlarının sayfasına daimi takipçi olunabilirken, sayılarıyla bir popülerlik durumu da, gündeme geliyor.
Dün itibariyle…
Takipçi sayısında, Bozbey’i önde görürken, ardında ise Altepe bulunuyor. Dündar ise, ilk 3’te yer alıyor.
Sanal rekor, 4 bin 921 takipçisiyle Bozbey’e ait olurken, Altepe’nin 3 bin 871 ve Dündar’ın da 3 bin 275 takipçisi var.
Tweet yani, sayfaya yazılan yazılar açısından ise, Dündar’ın 8 bin 806 yazıyla ilk sırada olmasına da şaşırmadık. Bozbey’in bin 385 ve Altepe’nin 219 yazısı, sayfasında yer alıyor.
Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ise, 999 takipçiye sahip olup, sayfasında ise, 49 yazıyı gördük.
Belediye başkanlarının takibinde ise, Dündar’ın 448, Bozbey’in 126, Altepe’nin 68 ve Keskin’in de 49 kişiyi kayda aldığını görüyorduk.
Sosyal medya, siyasetçi ve belediye başkanları için artık hem halkla iletişim, hem halkın nabzı hem de pratik ve kolay tanıtım anlamına geliyor.