Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Söylemiştik… İMO Bursa karıştı!
24 Şubat 2016 Çarşamba, 08:28
İnşaat Mühendisleri Odası’nın (İMO) yeni kongresinden sonra, işe koyulacak yönetim süreci yerine, ortalık karıştı.
Dün, yazmıştık.
Sağ duruşlu Maksut Kaya’nın kazandığı başkanlığın meşruluğu, geçmişte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yapı denetim firmasına kapatma ve bu nedenle İMO Yüksek Onur Kurulu’nun meslekten de geçici men cezaları gerekçeleriyle tartışılıyor.
Kaybeden sol duruşlu aday Yaşar Poyraz, listeyi delerek yeni yönetime girmişti, ancak Kaya’nın durumu, kongrede hiç kimse tarafından da konuşulmamıştı.
Divan Başkanlığı, Kaya’nın adaylığının mümkün olamayacağı hükmüne yer veren genel merkezden bir yazıyı gündeme taşımıştı.
Geçen yıl yapılan ve Kaya’nın aleyhine duruma neden olan yönetmelik değişikliğinin, bilgi edinilmesini amaçlıyordu.
Divan, görüşe açmadı, açmalıydı.
Kongre ertesiyle…
Poyraz’ın aday olarak çıkarıldı ‘Çağdaş Mühendisler’ tarafından önceki gün yapılan acil bir toplantıyla Kaya’nın başkanlığına itiraz edilmesi için ortak görüş çıkarıldı.
Poyraz’ın listesinden, listeyi delmenin eşiğinden dönen Müjgan Elmas, Nilüfer İlçe Seçim Kurulu’na itiraz etti.
Kaya için…
Mazbata verilmezse, başkanlığı düşüyor ve Elmas’ın rakip listeden yönetime girmesi mümkün oluyor, böylece 5-2 oluyor, ancak…
Mazbata alıp, genel merkez redederse, kazanan listenin yedeklerinden Bernağ Dağ, yönetime girerken, iddialar doğru çıkarsa, görev dağılımıyla Mehmet Albayrak’ın başkanlığı gerçekleşiyor. 
Sayfamız hazırlandığı sırada son dakika gelişmesi yaşandı. Seçim kurulu, Kaya’nın yönetim kurulu üyeliğini geçersiz saydı.

Cihan’a ‘Suriyeli’ tıraşı

Bursa’da çeyrek milyon Suriyeli bulunduğu iddia edilirken, kentin ve günlük hayatın bir parçası olarak, işyerleri de dikkatleri çekiyor.
Bursa Hakimiyet’in Yurt Haberleri Editörü Cihan Kaya’nın yolu, Kent Meydanı’nın yakınındaki kuaföre düştüğünde, Suriyeliler tarafından işletildiğini öğrenir.
Tabelası İngilizce, işletenleri Arap ve müşteriler Türk olunca, Kaya’nın tıraşı, işaret dili ve anlaşabilme dakikalarıyla beraber, damatlık gibi olmuştu.

Saadet’ten ‘Payitaht’ konferansları

Saadet Partisi Bursa İl Başkanlığı, ilk Osmanlı başkenti olunmasına atıfla ‘Payitaht Konferansları’ düzenliyor.
Bugün saat 19:30’da, Sultan Düğün Salonları’ndaki buluşmayla ‘Necmeddin Erbakan ve Ekonomi’ konusu ele alınacak.
Çarpıcı açıklamalarıyla bilinen Prof. Dr. Osman Altuğ, konuşmacı olacak.

Büyükşehir’den Giresun’a, 12 bin metrekare parke taşı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Anadolu’nun ücra kentlerinden Balkanlar ve Afrika’ya kadar, hizmet götürme çalışmaları devam ediyor.
2 Mart’taki ihaleyle…
Karadeniz’de, Giresun’a bağlı Güce Belediyesi’nce kullanılmak üzere, 12 bin 
metrekare beton parke taşı, 2 bin 300 metre beton oluk taşı ve 2 bin 300 metre beton bordür temini ve teslimi yapılacak.