Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Suskunluğunu bozdu!
25 Nisan 2013 Perşembe, 08:31

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın çifte adaylı başkanlık rekabetinde, dün üslup sertleşmesi vardı.
Sönmez Medya’ya konuk olan İlhan Parseker, İbrahim Burkay’la rekabetinde, son durumu değerlendirdi.
Rakip tarafın, kendisi aleyhine üyelere baskı yaptığına ilişkin duyumlara değindi.
Tepkisiz kalmadı ve “Ben, hiçbir üyeye baskı yapmıyorum. Baskı yapılmasını da, hoş bulmam.” diyordu. İşin içerisine, ticaretin de katıldığına ilişkin iddiaları, üzüntüyle karşıladı.
Burkay’ın sanayi ve işadamları derneklerince desteklendiğine ilişkin süreç politikası yürütüyor olması da eleştirildi.
SİAD’lara, kendisi tarafından da ziyaretler düzenlediğini ve görüşmelerde bulunduğunu vurguluyordu.
Sözlerinin devamında, “Bana da hoş davranıyorlar, destekten söz ediliyor.” saptamasında bulunuyordu, ancak…
SİAD’larda yer alan üyelerin, oy iradeleriyle hür olduğunu dile getirerek, “SİAD’ları, oluşan seçim rekabetinin içerisine doğrudan çekmek de, doğru değildir. Toplantılarda özellikle oluşturulmak istenen fotoğrafların yanı sıra, haberleri bile yokken, mikrofonlara çağrıların yapıldığı emrivakiler içerisinde de olmuyoruz.” şeklinde konuşuyor.
Seçim yaklaştıkça…
Çarpıcı yorumlarıyla dikkati çekiyor ve üslubunu, kontrollü şekilde artık sertleştirmiş oluyor.
Burkay’ın Bursa’ya hava ve uzay sanayisi hedefinin anımsatılması üzerine, “Hayallerin de ölçüsü vardır” ifadesini kullanıyor.
Kendisinin ise, deneyimli ve gerçekçi olduğunu söylüyor. Rakibine, “Uzaya gitmeden, işe başlamadan; ilk önce ayaklarımızın yere basması lazım.” mesajını gönderiyor.
Parseker, rakibinin açıklamaları ve oluşturduğu süreç yönetimine kayıtsız kalmama politikasını da devreye almış görülüyor.,

“Akil insanlar”, bugün Bursa’da!

Teröre çözüm süreci için hükümet politikasıyla gündeme getirilen ve oluşturulan akil insanların durağında, bugün Bursa var.
Marmara heyetinin başkanı Deniz Ülke Arıboğan ve vekillik görevindeki Mithat Sancar’ın katılamayacakları Bursa buluşması, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde yapılacak.
Sivil toplum kuruluşlarının davet edildikleri toplantı, saat 18:00’de başlayacak. Yarın da, 2. buluşma gerçekleştirilecek.
Yönetimsel görev, sekreterlik görevini yürüten Levent Korkut tarafından yapılacak
Heyetin diğer üyelikleri, Mustafa Armağan, Ali Bayramoğlu, Ahmet Gündoğdu, Hayrettin Karaman, Hülya Koçyiğit ve Yücel Sayman yer alıyorlar.

“Provokatör değilim…”

Kayapa’daki imar bilgilendirmesinde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e, “Seni, sandığa gömeriz.” denildi mi?
Bozbey, sözün sahibi olarak gündeme gelen AK Parti’nin eski belediye meclis üyesinin öyle demediğini söylemişti, ancak… Provokasyon yorumu yapılmıştı.
Bizimle irtibat kuran söz konusu meclis üyesi Mustafa Çetin, dün “Ben, provokatör değilim.” dedi.
Kendisinin, kendi halinde bir esnaf olduğunu, artık siyasetle ilgisi olmadığını vurguladı.
O toplantıda, ses tonunun yükseldiğini kabul ediyor, ancak “Bölgenin insanı olarak, yeni planlamaya itirazlarım oldu. Yerime mevcutta 5 kat imarın yarıya düşürülmesi, yanımdaki yere 10 kat verilmesine de izahta bulunulmasını beklemiştim.” diye konuştu.
O an, yanındaki AK Parti’li meclis üyesinin görüşte bulunmayışına işaret ederken, “İlçe belediyesine, başkanına ve siyasi partisine de bir kastım yoktur. Provokatör gibi anılmama da üzüldüm” diyordu.