Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
‘T2’ hattı, artık Öztimurlar’ın gündeminde yok!
15 Temmuz 2016 Cuma, 04:53
İhaledeki ihtilaf ve Danıştay’ın kararından sonra, Kent Meydanı-Terminal Tramvayı’nın inşaatına bu hafta başlandığını duyurmuştuk.
Büyükşehir Belediyesi’nin ihalesini Bursa’dan Öztimurlar kazanmıştı, ancak Kamu İhale Kurumu, müdahil düzeltme kararıyla işi Ultra Teknoloji’ye vermişti.
Danıştay’ın uzayan süreci nedeniyle tedbiren projeyi 3 ay önce durduran yerel yönetim, hangi firmanın lehine olursa olsun, karar sürecinin hızlandırılmasını istemişti.
İdari yargıya da taşınan itirazın tarafı olarak; Bursa’dan Öztimurlar’ın ne yapacağı ve karşı yeni adımı olup olmayacağına yanıt aradık.
Öztimurlar Yönetim Kurulu Başkanı Murat Öztimur’la konuştuğumuzda, ilkesel üslupla açıklamaları oluyordu.
‘T2’ adını taşıyan proje için “Hukuki süreç bitmiştir. ‘T2’ ihale konusu, artık bizim için kapanmıştır.” diyor.
Herhangi yeni, ilave girişimde bulunmayacaklarını belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de, bizimle görüşmede bulunarak, bu projenin bir an evvel Bursa’ya kazandırılabilmesini ifade etmişlerdir.” ifadesini kullandı.
Öztimur, “Hiçbir zaman, bu projeyi engelleyen ve dolayısıyla Bursa’ya hizmete engelleyen olma durumuna düşmek istemedik.” hassasiyetini vurguluyordu.
Raylı sistemin, Yıldırım’da Siteler ve Nilüfer’de Görükle’ye uzatılmak istendiğini ve teknik süreçleri anımsatınca, “Yeni projeler ihaleye çıkarıldığında, değerlendireceğiz.” diyordu.

İMO Bursa ‘yeniden’ konseyde

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Bursa Kent Konseyi’ne yapılan yeni başvuruyla üyeliğini yeniden elde etti.
Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu’ndan; inşaat mühendisi Kamil Göral’ın da rol oynadığı yeniden üyelik, 1 yıla yakın süre sonra gerçekleşti.
Mimarlar ve Şehir Plancıları odaları ise, üyelik güncellemelerini yapmayarak, temsilde bulunmamaya devam ediyorlar.

Aydın’dan ‘Erdoğan’ sorusu

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Emine Erdoğan’ın Polonya’daki 147 bin TL tutarındaki antika alışverişini, TBMM’ye taşıdı.
Başbakan Binali Yıldırım’a, “Emine Erdoğan yaptığı bu harcamayı şahsi bütçesinden mi, yoksa devlet kasasından mı karşılamıştır?” diye soruldu.

Batı Trakya Derneği’nden Vali Küçük’e ‘ziyaret’

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği, Vali İzzettin Küçük’ü ziyaret etti.
Başkan Şükrü Köse, “Peygamberler diyarı Şanlıurfa’dan evliyalar kenti Ulu Şehir Bursamıza hoş geldiniz.” dedi.
Küçük, Batı Trakya’daki Türk varlığı ve nüfusun korunabilmesinin önemini vurguladı.