Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
‘Terminal’ tramvayında kritik günler!
10 Ağustos 2016 Çarşamba, 04:48
Kent Meydanı ile Terminal’i bağlayacak tramvay hattının yapımı, farklı yeni gelişme nedeniyle yeniden gecikme yaşayabilir.
Anımsanacağı üzere….
Büyükşehir Belediyesi, en iyi teklif gerekçesiyle Öztimurlar’ın lehine karar vermesine rağmen, Kamu İhale Kurumu’nca sonuç düzeltmesi kararı alınmıştı.
Kamu İhale Kurumu, Ultra Teknoloji’nin lehine karar düzeltmesine karar vermesi ve Danıştay’ın da bu doğrultuda karar verme süreci, 3 ay duraklamaya neden olmuş ve zaman kaybedilmişti.
Ultra Teknoloji, sözlü bildirimle çalışmalara yeniden başladı, ancak…
Büyükşehir Belediyesi’nin, ihaleye esas ve taraflarla arasında imzalanan sözleşme gereğince onaylı kesin projeye uymak istemediği gerekçesiyle görüş ayrılığı taşınıyor.
İhaleye esas teklifiyle 134 milyon TL bedel üzerinden sözleşme yapılan firmaya, inşaat projesindeki bazı uygulamalardan vazgeçilmesi veya yöntem değişikliğinin istendiği öğrenildi.
Firmaya göre…
Resmiyet kazanan kesin projede sonradan istenen değişiklikler, sözleşmenin fiili olarak değiştirilmesi anlamına geliyor ve mevzuata aykırılık oluşturuyor.
Bursa, köklü çözüm projeleri için zaman kaybına tahammülü olmayan kent ve inşaat sezonunda 3 ay çalışılamadı.
Büyükşehir Belediyesi ile Ultra Teknoloji’nin, aynı masada bir araya gelebilmeleri ve ivedilikle nihai bir değerlendirme yapmaları gerektiğini düşünüyoruz.

Uludağ’a ‘Büyükşehir’ imzası

Uludağ’a 4 mevsim turizm hedefiyle…
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin dün icraat açıklaması vardı ve cazibe kazanımı hedefi vurgulandı.
Yeni teleferikle başlayan hizmette dönüşümü, farklı uygulamalarla sürerken, Oteller Bölgesi’nde kurulan Kurbağa Kaya İstasyonu ile bölgesel genel çevre düzenlemesi, spor ve eğlence parkurlarında, inceleme turu yapıldı.

DSP’de ‘kongre’ süreci

DSP Bursa İl Sekreteri Nilay Aslan, ilçe kongrelerinin, 21 Ağustos’ta Yıldırım ve Nilüfer’le devam edeceğini açıkladı.
İl merkezindeki kongrelerin, Nilüfer için saat 13:00 ve Yıldırım için saat 15:00’te yapılacağını ifade ederken, bayram ertesi de il kongresi olacak.

‘Yere düşürülen’ paranın sahibini buldu ve verdiYalova Yolu’nda, Kafkas Tesisleri’nin otopark sorumlusu Hasan Koç, turizm sektöründen deneyimli ve simge bir emekçi… 
Dün, düşürülen para zarfını, aracından tanıdığı sahibinin peşine düşerek teslim etti. Örnek vatandaş, daha önce böyle durumları yaşamıştı.