Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Turizmde yatak sayısı tamam da, sağlıkta yatak sayısı ne olacak?
11 Ağustos 2015 Salı, 06:51
Turizm hedefiyle…
Bursa’da önceleri ve özellikle 5 yıldızlı küresel marka otellere ihtiyaç olduğunu konuşuyorduk, artık böyle sorunumuz yok.
Günümüzle…
Konaklama tesislerinin kendi ve genel toplamlarına ilişkin oda ve yatak sayıları, önemsenen kriter kabul ediliyor.
Kentsel potansiyeli, ilgi ve talebi gösteriyor.
Gecelemeli konaklama…
Bursa’ya günübirlik gidiş ve gelişler yerine, daha fazla gezebilme ve görülebilme tercihi için hedeflenen gidişat ve sonuç icin önem taşıyor.
Yabancı turistler için…
İstanbul konaklama tur programları süresince, genelde isteğe bağlı tercih edilebilen Bursa, gecelemeli turizm kenti olmak  istiyor.
Bunları konuşurken…
Bursa’da, sağlık hizmetlerindeki yatak sayısı ve koğuş düzeninden özel odaya dönüşüm de, turistik yatak ve odalar kadar, gündemde yer etmelidir.
Genel ve farklı branşlardaki hastanelerden oluşacak “Sağlık Kampusü” uygulamasının uzayan süreci, zaten çok zaman kaybettirdi.
Mevcut hastanelerdeki yenileme ve geliştirme, ya yapılamıyor ya da yavaş gidiyordu. Buna örnek, bazı önemli hastanelerin durumudur. 
Hastaneler kabına sığmıyor.
Büyük, yeni projeler için…
Önümüzde, 3 yıllık süreç var.
Bu zaman da, düşündürüyor.
Artan konaklama tesisleri, artan oda ve yataklarla turistler beklenirken, birey sağlığı için kentlilerin ve başka kentliler için şifa odaları ve yataklarına ihtiyaç sürüyor.

BURSASPOR'A DESTEK, DAHA NE OLSUN

Bir kentin birincil spor kulübü için…
Büyükşehir Belediyesi’nin Bursaspor’a yaptığı yeni stadyum, belki dünyada örneği olmayan bir destek uygulamasıdır.
Bu nedenle…
Devletin desteğini, yaygın yer tahsislerinin ötesinde, böylesine anahtar teslimi fiziki proje  olarak alabilen başka spor kulübü var mıdır?
Bursaspor’u şampiyon yapan Ertuğrul Sağlam, bir başka sezonla “Bursa, destek vermiyor!” hem şaşkınlık yaratmış hem de eleştirilmişti.
İşte kent, işte destek!
Birkaç yüzmilyonluk stadyum!
Teşekkürü, sahada bekleniyor.

CHP’Lİ VEKİLE: “İŞ ARAYANI BİZE GÖNDERİN”

Nilüfer Belediyesi, kurumsal yönetimin yeni merkezinde, halkı milletvekilleriyle buluşturmaya devam ediyor.
“Halk Evi” adı verilen belediye binasında, milletvekillerine özel oda ayrılırken, böylelikle de halkla bir araya gelmeleri sağlanıyor.
Bursa’nın CHP’li milletvekillerinden Erkan Aydın,  konuk edilen kentlilerle sohbet ederken, beklenti ve dertleri dinledi.
Çözüm için…
Bir şeyler yapabilme düşüncesi vurgulandı.
Bir firmanın insan kaynakaları müdürü de, yeni personel alımı yapacaklarını paylaşarak, iş edinmek isteyenlerin firmaya yönderilmesini istedi.

MUDANYA'DAN REKORLA “BARIŞ” SEMBOLÜ

30 Ağustos’ta…
Mudanya Belediyesi, 460 kişinin katılımıyla su yüzeyinde dünyanın en büyük “Barış” sembolünün oluşturulmasını sağlayacak.
Kumyaka’daki uygulama için başvurular alınacak. Katılımcı sayısı açısından da, Guinness Rekorlar Kitabı’na girilmiş olacağı belirtiliyor.