Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Türkiye’nin geleceğine, yeni dizayn!
06 Mayıs 2016 Cuma, 07:52
AK Parti’nin olağanüstü kongresi, Türkiye’nin geleceğini etkileyecek yeni bir dizayn döneminin başlangıcı olacak.
Siyasi iradenin yönetimsel başı ve kadroları, yeniden belirlenecek. Oluşacak üst yeni yönetimin dönemi, olağan kongre süreci nedeniyle olağan kısa sürecek.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için…
Önemsediği ‘devlet başkanlığı’ ve ‘paralel yapı’ mücadelesini kararlılıkla yürütebilecek bir siyasi irade dizaynı, takvime bağlandı.
Kongre sonrası…
‘Devlet başkanlığı’ dönemini giterecek yeni ‘anayasa’ için düğmeye basılacak. TBMM’de uzlaşı yoksa, sahalara çıkılacak.
Yeni yönetimin işi zor.
Sınavdan geçecekler.
Erdoğan’la aynı düşünebilen ve hükümet politikasına taşıyabilen kadrolar, yeni olağan kongreyle yollarına devam edebilme şansını elde edecekler.
Bakanlar Kurulu’nda da, değişiklikler bekleniyor. Önemli bürokrat kademeleri de, yeniden dizayndan payını alacaklarıdır.
22 Mayıs’ın ötesiyle…
Erdoğan’ın, önemsediği başkanlık sistemi ve paralel yapıyla mücadele için yılın son çeyreğine kadar, ciddi sürat bekleniyor.
Camiada, farklı görüşler var.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun durumu için dikkati çeken ve ağır basan bir görüşle “Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde oradaydın.” denildiğine sık rastlıyoruz.
Türkiye’nin zor döneminde, krizin göze alındığı gelişmeler yaşanırken, ‘Hangi konuma gelirsen gel, senin de bir gün başına gelir’ diyenler de bulunuyor.

Çifte bakanlı ‘bilimsel’ şenlik

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 5. Türk Hava Yolları Bursa Bilim Şenliği, Merinos Parkı’nda bugün başlıyor.
İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımıyla saat 16:00’da açılış töreni yapılacak.
Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Bursa Kültür A.Ş. tarafından organize edilen buluşma, her yaş grubu ve üniversiteleri kucaklıyor.

CHP’den emekçilere ‘ziyaret’

CHP İl Başkanı Şadi Özdemir, yönetim kurulundan bir heyetle bugün işçi sendikaları topluluklarına ziyarette bulunacak.
TÜRK-İŞ 8. Bölge Temsilcisi Sabri Özdemir’e saat 15:00 ve DİSK Bölge Temsilcisi Ayhan Ekinci’ye saat 16:00’da gidilecek. Emek ve emeğin hakkı konuşulacak.

Osmangazi’den 10 köye, ‘park’ ve ‘meydan’ projesi

Osmangazi Belediyesi, kendi sınırları içerisinde doğrudan kendisine bağlanan dağ yöresi köyler için toplu bir yeni çalışma başlatıyor.
Mahalle statüsüne geçen Bağlı, Dağakça, Doğancı, Gökçeören, Hüseyinalan, Karaislah, Soğukpınar, Süleymaniye, Tuzaklı ve Uluçam’a, park, meydan ve çevre düzenlemesi yapılacak.