Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Uludağ Teleferiği’ne, “forslu” açılış!
05 Şubat 2015 Perşembe, 07:21
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı dönemiyle farklı kentlerde yapılan Büyük Roman Buluşması, yarın Bursa’nın ev sahipliğinde olacak.
Erdoğan’la gelenek, devam edecek.
Yeni göreviyle…
Kente ilk gelişi olan Erdoğan, Cumhurbaşkanı olarak da, Romanlar la beraberliğe ve gönüllerinde yer etmeye devamını getiriyor.
Plan ve hazırlıkları yürütülen bütünsel organizasyonla Erdoğan’ın “Bursa’ya Teşekkür” buluşması da gerçekleşecek.
Kamusal olarak…
Toplu icraat töreni var.
Büyükşehir Belediyesi’ne ait yeni projeler, Erdoğan’ın hizmete sunulmasını resmen gerçekleştireceği toplu törenler içerisinde yer alıyor.
Yıllardır hayali kurulan ve turizm açısından önemsenen Uludağ Oteller Bölgesi Teleferik Hattı’nın açılışı da, Cumhurbaşkanı eliyle gerçekleştirilecek.
Tören kapsamıyla…
Tarihi Kapalıçarşı Restorasyonu,  Ana İçme suyu Hattı Hidroelektrik Santralı, Batı Bölgesi Özlüce Güneş Enerji Santralı, Bursa Kalesi Doğu Surları Restorasyonu, Ankara Karayolu 9 Köprü, Düzenleme ve Aydınlatması, İsmetiye- Demirtaş Dere Islahı ve Çevresi Kolektör Hattı, Yıldırım Doğu Hattı Atıksu Ana Kolektör Hattı, Hacivat Deresi Islahı ve Çevre Düzenlemesi, Nilüfer Ayvalıdere Köprüleri, Mihraplı Parkı Hanımlar Havuzu ve Etkinlik Merkezi ile yanı sıra açık ve kapalı spor sahaları ile dinlenme ve çocuk parkları…

BURSA'DA CHP'NİN  “TRAJİK” DURUMU!

Trajik durum…
CHP İl Başkanı Zafer Yıldız’ın Büyükşehir Belediye Başkan Recep Altepe’ye ziyaretini,  örgütü ve seçmenler, yerel yönetim sayesinde öğrendi.
Başkan Altepe için “Bundan sonra da iyi anılmaya devam edeceğine inanıldığı”na ilişkin ifadelerin kullanıldığı, gündeme bomba gibi düştü.
AK Parti’li Altepe’nin,  “Bugüne kadar başarılı görülmesi” anlamına gelen sözlerinin, CHP örgütü ve seçmenlerinde hayret ve tepki yarattığını yazmıştık.
Dünkü açıklamayla…
CHP: Böyle konuşmadık!
Altepe’yle görüşmenin önemsendiği ve bazı kentsel durum ve hizmetklerin tartışmaya açıldığı, ifade ediliyor.
Büyükşehir Belediyesi, yalanlamayı kabul etmiyor. 
Ana muhalefetin kurumsal nedenli iletişim zafiyeti ve sorunu yaşamaya devam edip etmeyeceğini,  zaman gösterecek.
Yaşanan ortada!

FEYZİOĞLU'YLA BERABER, ÇEK'İNCESİZ TARTIŞMA!

19. Milli Eğitim Şûrası’nda ele alınan konular ve alınan kararlar, Türkiye’nin sıcak gündeminde  yer etmiş ve tartışmalara neden olmuştu.
Bursa’da hayırsever örgütlenmesi ve çalışmalarına dayalı burs ve barınma hizmetlerinde bulunan Çağdaş Eğitim Kooperatifi (ÇEK), Milli Eğitim’i tartışmaya açıyor.
7 Şubat Cumartesi; saat 13:00’te…
Bursa Akademik Odalar Birliği’nde düzenlenecek  etkinlikte, “19. Milli Eğitim Şûrası ve Eğitim Birliği Yasası” konuşulacak.
Tutum ve üslubuyla…
AK Parti ve hükümetinden tepkiler gören Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu da katılacak.
Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca ve Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir de, konuşmacılar arasında bulunuyor.

BELEDİYE POLİSE YAPTI, SAĞLIK BAKANI AÇIYOR!

Yarın Bursa’ya gelecek olan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun 2 günlük programında, değişiklik yapıldı. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son dakika kararıyla aynı gün kentte olacak. Bu nedenle de, Müezzinoğlu’nun önceden planlı programında, ilk gün iptalleri yapıldı.
Ertesi günüyle…
Osmangazi Belediyesi’nin yapımını sağladığı Bağlarbaşı Polis Merkezi’nin saat 10:00’daki açılış töreni de, Sağlık Bakanı’nın katılımıyla olacak.