Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Uludağ’ın teleferiği, Uludağ’a götürmüyor!
26 Mayıs 2015 Salı, 08:04
Reklama bakılırsa... Büyükşehir Belediyesi’nin özel yatırımcıya yaptırdığı ve işlettirdiği teleferik, Oteller Bölgesi’ne de seferler düzenliyor.
Olan yaşanırsa…
Uludağ’ın teleferiği, Uludağ’a gidemiyor.
Sarılan’ın ötesine seferler başlatılmıştı, ancak…
Çok fonksiyonlu kompleks olarak planlanan Oteller Bölgesi’ndeki istasyon açıldığında, geliş ve gidiş oluyordu.
Hattın açıldığı ilk günlerden itibaren, zamana yayılan bitirme ve canlılık tartışmaları, farklı mecralarla gündeme geliyordu.
Projelerin süreçleriyle…
Gecikme veya aksamalar gelişebilir olsa da, Uludağ’a gidilebildiği reklam edilen iddialı hizmette, hoş olmayan durum var! 
Uludağ’ın merkezine sefer yapılmadığı, bilet satışının yapıldığı gişelerde öğrenilmeyip, Sarıalan’a varıldığında bilgi edinilebiliyor.
İşletmeci firma, kurumsal internet sitesiyle nedeni açıklıyor, ancak gişelerde uyarı yazısı bulunması gerekiyor.
Duruma bakın…
Uludağ’a gitme düşüncesiyle anne ve baba 30’ar TL, çocuklara da 20 TL’ye alınan biletle teleferiğe biniyor ve yukarıda  “Oteller bölgesi’ne sefer yok.” deniliyor.
Ailece, 80 TL’ye hayal kırıklığı ve tepki! 

Uludağ’da, hata baştan yapılmamalı

Bursa’da Uludağ’ı 4 mevsim turizme açmak için çaba ve adımlar yürütülürken, bu süreç ve  hedefin düzen ve sorumluluğu önem taşıyor.
Günübirlik ziyaretçi ticareti, dikkat gerektiriyor.
Yaz aylarıyla…
Sarılan, merkez oluyor.
İki çocuklu ailenin yaşadıkları…
Sarılanı dolaşırken…
Bir tesiste, çay içmek isterler.
Kendilerine, bardak çay uygulamasının bulunmadığı ve 20 TL’ye semaver hizmetinin ve-rildiğinden söz edilir.
Ailece…
100 TL’ye Uludağ’a çık, 20 TL’ye semaver! 

Oldu mu, şimdi

Ana muhalefet CHP, genel seçim dönemi için “Yaşanacak bir Türkiye” sloganını kullanırken, engelli vatandaşları önemsediğini vurguluyor.
Bursa’da, Nilüfer’deki bir tekno marketin otoparkında çekilen fotoğraf ise, CHP’nin halka söylediği ve taahhütleriyle çelişiyor.
Engelli vatandaşların otomobillerine ait ve özel tabelalı otoparkta, CHP’nin bir görev midibüsünün park edilmiş olması, eleştiri konusu oldu.CHP mitinginde, “en popüler” fotoğraf

Bursa’da dikkatleri çeken bir meydan mitingi düzenleyen CHP, iktidara karşı moral kazandı. Sayısal çoğunluk yorumlarına konu edildi.
Milletvekili aday adayları da kenti selamlarken, 2. sıra adayı Dr. Ceyhun İrgil’in sahneye gelişine ait fotoğraf da, sosyal medyada büyük beğeni kazandı.Bir CHP’li tarafından çekilen fotoğrafı paylaşırken, beraberinde “İnsan evladı isen, başka insanlar için kaygılanacaksın ve adil olmak için aklını, vicdanını sonuna kadar zorlayacaksın.” sözüne de yer verdi.