Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Uludağ’ın yolları, artık pırıl pırıl!
04 Ekim 2014 Cumartesi, 08:39
Şu, bir gerçek…Uludağ’a ulaşımda, karayolu daima en çok tercih edilen olmaya devam edecek. Yeni teleferik…
Yüksek yolcu kapasitesi ve yüksek hıza sahip olabilir, ancak özel otomobil, otobüs, minibüs ve taksiyle ulaşımın yerini tamamen tutmayacaktır.
Kentin turizm potansiyeli, beklentileri ve hedefleri açısından, Uludağ’ın iki oteller bölgesine ait yollar ile kentle bağlantıyı sağlayan ana yolun yapısı, temel önem taşıyor.
Bu nedenle…
Büyükşehir Belediyesi’nin Uludağ’ı gündemde tutması ve merkezi yönetimin bu yıl gündemine aldığı karayolu ve bölge yollarını iyileştirme projesi, başlıca bir ihtiyacı karşılayacaktır.
Asfaltlama projeleri ve makinelerinin üretiminde Bursa’nın küresel firması olan SİMGEMAT, Uludağ’da törenle başlatılan 25 milyon TL’lik projenin çalışmalarını süratle devam ettiriyor.

Son durum itibariyle…
1.Oteller Bölgesi ile 2. Oteller Bölgesi’ni birbirine bağlayan 2 kilometrelik yolun çalışmaları bitirildi.  1. Oteller Bölgesi’ndeki 1 kilometrelik alt yolun çalışmalarında sona gelindi.
Uludağ’ın çifte otel bölgelerine ait yollar, bayram sonrasındaki çalışmalarla tümüyle yenilenmiş ve modernize edilmiş olacak.
Ay sonuna kadar…
Oteller Bölgesi ile Sarıalan sapağından sonraki çeşme noktasına kadarki ana yol, tümüyle yeni asfaltlı duruma dönüşecek.
Bölgesel ve ana yolların altyapı malzemesi,, yeniden asfaltlama aşamasından önce de, yeniden oluşturuluyor ve nitelik sağlanıyor.
Proje ödeneği, bu yıl 5 milyon TL!
Bursa için…
Ulaşım yatırımları, temel ihtiyaç ve strateji yönleriyle öncelik olmayı gerektiriyor. 
Uludağ’ın dört mevsim turizm özelliği bulunuyor. 
Bursa’nın simgelerinden…
Ana yolun genişletilmesini de öngören projeye ait ödeneğin, yeni yılda Bursa’ya zaman kaybettirmeyecek ve hedef-lerini geciktirmeyecek tutarda olabilmesi gerekiyor.

NİCE BAYRAMLARA…

Dini bayramlar…
Müslümanların dini vecibe günleridir.
Yanı sıra…
Saygı, sevgi ve kenetlenmedir.
Umut ve beklentiler konuşulur.
Okuyucularımızın mübarek Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımızla kutluyoruz. 
Huzurlu yarınlara ve temennilerin gerçekleşmesine vesile olmasını diliyoruz.

SİYASET BULUŞMASI!

Yarın…
Siyasette, bayramlaşma var.
Bursa için…
Ayrıca yerel iktidar konumunda da bulunan AK Parti, Merinos Kent Parkı’nda toplanacak. Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki bayramlaşma programı, saat 13:00’te yapılacak.
İktidarın buluşması, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın katılımıyla…
Ana muhalefet CHP’nin bayramlaşma programı, Reşat Oyal Kültürparkı’ndaki Özgen Çay Bahçesi’nde saat 11:00-13:00 arasında olacak.

BAYRAMLIK UYARI!

Bayramlar…
Belediyeler tatil olunca…
Kaçak inşaatların temelini atmak veya kaçak yeni katlar çıkabilmek için fırsat olarak değerlendirilir, geceleriyle de beraber…
Bizden söylemesi…
Bursa’da denetim oluyor.
Yasa gereğince…
Kaçak inşaat yapana, hapis cezası da var!