Serkan İNCEOĞLU

Serkan İNCEOĞLU

serkaninceoglu@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
“Yeni” meydana itiraz kuşatması!
24 Haziran 2015 Çarşamba, 08:21
Atatürk Stadyumu ve çevresine uygulanmak istenen kent meydanı projesi, önem, ihtiyaç ve övgüyle vurgulanıyor.
Farklı gerekçelerle…
Çeşitli çevreler tarafından ortaya atılan eleştiriler ve gündemde tutulmak istenen tartışmalara rağmen, Büyükşehir Belediyesi’nce süreci yürütülmek isteniyor.
Bir süredir…
“Yeni” meydana, dava kuşatması var!
Bu nedenle…
Zayıf veya güçlü ihtimal durumları nedeniyle projenin hiç yapılmaması veya kısmen yapılabilmesi olasılıkları bulunuyor. 
Nitekim…
Bursa Barosu, Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odası ile Bursa Atatürk Stadyumunu ve Çevresini Koruma ve Yaşatma Derneği’nce açılan davada, önemli gelişme yaşanmıştı.
Ortak açıklamayla…
Dava kararı için belirleyici olabilecek Bilirkişi Raporu’nun, “projenin yapılmamasına ilişkin görüş verdiği” açıklanıyordu.
Bu arada…
Kent Meydanı’nda kalan mülkiyetleri nedeniyle merkezi yönetim kurumları tarafından da, ilgili imar planı değişikliğine davalar açıldığı söyleniyor.
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün; Atatürk Stadyumu ile spor salonu ve kapalı yüzme havuzu tesislerinin bulunduğu arsası, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün de Atatürk Lisesi’nin bulunduğu arsa için davacı oldukları bilgisi bulunuyor.
İtiraz gerekçesi…
Faaliyetler de yürüten yer sahipleri olarak, kendilerine proje hakkında resmen bilgi verilmemesi ve bağlayıcı görüşlerinin alınmaması…
Büyükşehir Belediyesi’nin, projenin merkezini oluşturan Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne ait yerin kendisine tahsisli gerekçesiyle hareket ettiği de, aksine böyle kararın bulunmadığı da ortaya atılıyor.

Survivor Bat-Çık

Dün…
Bursa’nın yağan yağmurla durumu doğal ortamda günlük yaşam ve mücadelesine dayalı yarışma programı Survivor’ı anımsatıyordu.
Bat-Çık’larda, zorluk ve risk vardı.
İhlas Haber Ajansı’nın servis ettiği fotoğraf kareleri, Bat-Çık’ların ve sürücülerin nasıl bir duruma düştüklerini yazısız ve yorumsuz anlatmaya yetiyor.“Teknik” üniversite, öğretim üyesi alacak

Bursa Teknik Üniversitesi, öğretim kadrosunu güçlendirmek için dün itibariyle yeni bir alım sürecini duyurdu.
Makine ve gıda mühendislikleri ile uluslararası ticaret ve lojistik için 1’er profesör, biyomünendislik , matematik, denizcilik işletmeleri ve orman mühendisliği için 1’er yardımcı doçentlik için 7 Temmuz’a kadar başvuru yapılabilecek.

CHP’li vekiller,  ikramlarla TBMM’de

TBMM’de, perde açıldı
Bursa’nın CHP’li vekilleri, elleri boş gitmediler.
Dr. Ceyhun İrgil’den kestane şekeri ve Orhan Sarıbal’dan da kasalarla şeftali, TBMM’de gazetecilere ikram edildi.