Hava Durumu

16 Kaptan'ın hakkı

Yazının Giriş Tarihi: 30.05.2012 04:25
Yazının Güncellenme Tarihi: 30.05.2012 04:25
 'Küme düşen takımın stoperi alınır mı kardeşim' sözleriyle gelmişti Bursaspor'a…
Hem de 29 yaşındaydı, futbolu bırakmasının zamanı yavaş yavaş geliyordu…
6 yılda düşme korkusunu da Avrupa'ya gidememe hüsranını da, şampiyon olmanın coşkusunu da yaşadı…
Kolundaki pazubandını, büyük (!) güçlerin isteğiyle Yusuf Şimşek'e taktığı zaman da esasında 'büyük kaptan' olduğunu gösterdi…
Yarım sezon sonra büyük kaptan(!) Yusuf Şimşek Beşiktaş'a giderken, kendine ait olanı tekrar aldı…
Hiçbir zaman çizgisini bozmadı…
Antrenman bittiğinde bile çalışmaya devam etti, hem eksiklerini kapadı, hem de gençlere yardımcı oldu…
Ertuğrul Sağlam yanında oturttu, durdu…
Son dakika forveti oldu, gol atmaya koştu…
Eleştirildi, sustu…
Süha Gürsoy'un gündeme getirdiği ve taraftarın benimsediği bir beklenti var…
Gol kaçırma rekoru kıran Herve Tum, yarım sezon Bursa'ya dayanabilen Miller'ın sözleşmeleri statta imzalandı da…
Neden büyük kaptanın sözleşme yenilemesi Atatürk Stadı'nda olmasın…
Bir de benim beklentim var…
Sırtındaki bordo mavi 16 numarayla Bursaspor karşısında kazandıktan sonra Avni Aker'e üçlü çektiren Egemen Korkmaz o formayı giydiyse…
Neden Ömer Erdoğan son senesinde 16 numaralı formayı sırtına geçirmesin…
35 yaşında bir futbolcu 'son volemi vurayım' deyip Katar gibi ülkelere transferini düşünmeyip, 'Boş mukaveleye imza atarım' ve 'Farklı bir formayı kendime yakıştıramadım' diyorsa o insan çoktan şölen havasında geçecek bir imza törenini ve 16 numaralı formayı hak etmiştir…
Taraftar kendine ait olan 16 numaralı formayı son sezonunda büyük kaptana vermeye 'hayır' demez zannediyorum…
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.