Tuğba ÖZMELEK

Tuğba ÖZMELEK

stugba@gmail.com
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
İstikamet TKM…
09 Ocak 2015 Cuma, 08:01
Hava soğuk, dışarda kar yağıyor.
Uzun süredir yağmadığı kadar kar yağıyor Bursa'ya bugünlerde…
En azından bu yazı yazılırken, kar hâlâ devam ediyor.
Pencereden karın usul usul toprağa düşüşünü izliyorum, fonda en sevdiğim şarkılar…
Bir fincan kahve içimi ısıtıyor, her zamanki motivasyon kaynağım…
"Bu hafta ne yapsak?" diyor içimdeki ses… Ah o ses…
Hemen bir cevap geliyor.
"Bu hafta ve her hafta, özellikle de bu akşam tiyatroya gitmeli…"
Evet, sevgili okurlar, sizler de tiyatro tutkunuysanız eğer, muhteşem bir haberim var.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun 'Ya Devlet Başa, Ya Kuzgun Leşe' adlı yeni oyunu, 9 Ocak Cuma yani bu akşam, saat tam da 20.00'da Tayyare Kültür Merkezi'nde (TKM) seyircisiyle buluşacak.
Uzun süredir çalışmaları devam eden oyun, bu akşam perdelerini açıyor.
Orhan Asena'ya Türkiye İş Bankası büyük ödülünü kazandıran ve bugüne dek her sahnelenişinde beğeniyle izlenen 'Ya Devlet Başa, Ya Kuzgun Leşe', usta yönetmen Yunus Emre Bozdoğan'ın yorumuyla Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahneleniyor.
Orhan Asena'nın 'Kanuni Sultan Süleyman - Taht ve Baht Dörtlemesi' başlığı altında kaleme aldığı dört oyundan üçüncüsü olan 'Ya Devlet Başa, Ya Kuzgun Leşe', Şehzade Mustafa'nın ölümü sorası yaşanan olayları konu alıyor.
Hürrem Sultan'ın arzusu üzerine katledilen Şehzade Mustafa'nın ölümünün ardından, Hürrem'in oğlu Bayezit'in trajedisini sahneye aktaran oyun, Bursa'da merakla bekleniyor.
Devlet Tiyatroları sanatçısı Bozdoğan'ın yönettiği oyunun dekor tasarımı Sertel Çetinel, kostüm tasarımı Aydan Çınar, müzikleri Fatih Veli Ölmez, koreografisi Cihan Yöntem ve ışık tasarımı da Zeynel Işık imzalarını taşıyor.
Şehir Tiyatrosu sanatçıları heyecanla beklenen yeni oyunu, prömiyerin ardından sezon boyunca her hafta perşembe ve cuma günleri saat 20.00'da, cumartesi günleri de saat 14.00'da Tayyare Kültür Merkezi'nde (TKM) sahneleyerek, seyircisiyle buluşmaya devam edecek.
Alkışlar Şehir Tiyatrosu'na… İyi seyirler…