Hava Durumu

23 Nisan coşkusu

Yazının Giriş Tarihi: 22.04.2015 07:40
Yazının Güncellenme Tarihi: 22.04.2015 07:40
Bir çocuğun kahkahasını anlayabilmektir, yaşamak... 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı…
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği en güzel bayramda çocuklar gibi atar kalbim. Miniklerin heyecanını ve neşesini ruhumun en derinlerinde hissederim. Her 23 Nisan’da içim kıpır kıpır gezerim…
Bursa’da 23 Nisan Perşembe günü yani yarın, geleceğimizin emanetçileri çocuklarımız, birbirinden farklı etkinliklerle eğlenecekler, muhakkak…
İşte bu güzel güne dair birkaç etkinlik bilgisini de ben paylaşayım istedim bu kez…
Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Kralın Diş Ağrısı’ adlı oyununu, 23 Nisan’da çocuklar için ücretsiz olarak sahneleyecek. Eğlenceli oyun, 4 yaş ve üzerindeki çocuklara keyifli anlar yaşatacak. Sahnelendiği her zaman çocuklar ve gençler kadar yetişkinlerin de ilgisini çeken oyun, 23 Nisan Perşembe günü saat 14.00’te Tayyare Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak izlenebilecek.
Pekcan Türkeş’in kaleme aldığı, yönetmenliğini E. Ertan Akman’ın üstlendiği oyunda, E. Ertan Akman, Serdar Soyer, Bülent Uçar, İpek Zeylan, Seçil Girgin, Uğur Serener ve M. Eren Topçak rol alıyor. Diş hekimlerinden çok korktuğu için, bütün diş hekimlerini ülkesinden kovan bencil bir kralın dayanılmaz diş ağrılarından kurtulmak için başvurduğu yolları komik bir halde sunan oyunun müziklerini ise Müge Açıkdüşünenler derledi. Oyunun dekoru Murat Şimşek’in, kostümler Funda Çebi ve Murat Şimşek imzalarını taşıyor.
Hamitler Teoman Özalp Parkı’nda hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Çocuk Merkezi’ne devam eden çocuklar da 23 Nisan’ı özel bir programla kutlayacaklar. ‘Hamitler Çocuk Merkezi 2. Geleneksel Çocuk Şenliği’, 22 Nisan Çarşamba günü saat 10.00’da gerçekleştirilecek.
Öte yandan Alacahırkalı çocuklar da ‘23 Nisan Müzik Şöleni’ ile bayram coşkusunu doyasıya yaşayacak. Büyükşehir Belediyesi Alacahırka Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan ‘23 Nisan Müzik Şöleni’, usta sanatçı Haydar Demir’in şefliğinde 23 Nisan Perşembe günü saat 13.00’te keyifli anlara imzasını atacak.
Umuyorum ki, bu güzel günde, çocuk esirgeme kurumlarında kalan çocuklar da bayramlarını keyifle yaşayabilirler. Hatırlatmadan geçemedim...
23 Nisan’ı her nerede kutlayacak olursanız olun, bol kahkahalı ve çok eğlenceli anlar yaşamanızı dilerim.
Çocuk olmanın dayanılmaz güzelliğini hissedebilmek ümidiyle…
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.