Derdi ummana değil, Serpil Hanım'a dökün!.

Derdi ummana değil, Serpil Hanım'a dökün!.
Erdal ABİ / erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr
'Ölüp ölüp diriliyor, nokta ünlem oluyor!.

Üstad öyle dertli, öyle dertli ki, derdini anlatacak eşi dostu kalmalınca tutmuş denize dökmüş hepsini. Gökyüzüne doğru da inleyip durmuş.

Allah dert verip derman aratmasın. Eğer siz de bir takım sorunlarla bunaldıysanız bizim kardeş kuruluşumuz AS TV'nin 'Hayata Dair' programını başarıyla sunan Serpil Arslantürk'ün canlı yayın konuklarına derdinizi dökebilirsiniz.
Akla gelen her konu, sağlık, eğitim, güzellik vs. her sorun için telefonla katılacağınız programda uzmanlar size derman oluyor.
Serpil Arslantürk haftanın beş günü 15.30/16.45 arası AS TV ekranlarında. 1994'te TV programcılığına sabah gazetelerin önemli haberlerini okuyarak başladı. Yıldırım Bld. Şehir Tiyatrosu'nda da bir süre sahneye önemli rollerde çıktı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümü mezunu ve bazı kurumlarda da etkili iletişim dersleri verdi. Ekrana da flu bir makyajla çıkıyor. Çünkü makyajı hiç sevmiyor. 23 yaşında üniversitede öğrenim gören çalışkan ve yakışıklı bir oğlu var.
 


Banda çekilen programları hiç sevmeyen ve her zaman canlı yayın ilkesini benimseyen Arslantürk'ün yaşadığı nice ilginç anılar var.
Örneğin; yardımsever kişiliğiyle tanınan bir hanımla program yaparken bir izleyici telefonla canlı yayına bağlanıyor. Kendisini yardımsever hanımın yeğeni olarak tanıtıyor. Ve stüdyo konuğu hanım için 'hep yardımseverim, yardım yaparım diyor ama bana hiç yardım etmedi, etmiyor' diye yakınıyor.
Canlı yayınlarda bu tür ilginç sürpizler (!) yaşanıyor elbet. Bunlar da hayata dair!.
Evet, dertlerinizi ummana dökmeyin efendim. Asumana da inlemeyin. Serpil Hanım uzman konuklarıyla telefonlarınızı bekliyor!.

 

'Ölüp ölüp diriliyor, nokta ünlem oluyor!.
"Köfte ve mobilyasıyla dünyaya ün salan İnegöl, Uluslararası Kültür Sanat Festivali'yle her yıl farklı boyutlar kazanıyor.

 Geçenlerde festival kapsamı içinde 'Öldüm Öldüm Dirildim' tiyatro oyunu ile Abdullah Şahin Nokta Tiyatro ekibi de İnegöllüler ile buluştu. İhsan Aydın'ın yazdığı, Defne Yalnız'ın yönettiği Abdullah Şahin, Ali Yaylı, İpek Tanrıyar, Reyhan Karaca, Merve Sevi ve İrem Mercan'ın rol aldığı oyun büyük bir ilgiyle izlendi. 

Oyuncuların, her skeçte farklı tiplemelerle izleyici karşısına çıktığı oyunda, dünyada giderek yaygınlaşan jip tutkunluğu, safari modası, hayvan ve doğa katliamı, nükleer tehdit, alışveriş çılgınlığı, adli olaylar, hızlı boşanmalar, TV'de yayınlanan evlendirme, kayıp arama, ses yarışmaları, sponsorluk ve reklam gibi güncel konulara dikkat çekildi.
'Öldüm Öldüm Dirildim'in başrolü 'Nokta' tiplemesiyle ünlenen Bursalı başarılı sanatçı Abdullah Şahin'deydi..
Abdullah Şahin'in çocukluk ve öğrencilik yılları Setbaşı semtinde geçti. Yeşil Caddesi üzerinde otururlardı.. Çevre sakinleri Abdullah'ı çok severdi. Saygıyı, sevgiyi bilen bir yapısı vardı. Herkesin yardımlarına koşardı.
Haluk Şahin ise hem Abdullah'ın hem de semtin saygı duyulan efendi bir abisiydi. Türk Kültür Derneği Oda Tiyatrosu'ndaki sanatçı arkadaşları tarafıdan da çok sevilirdi.
Abdullah tiyatroyu seçti. Ünlendi. İstanbul'a yerleşti. Ve o yıllar ilk evliliğini adeta bir kahkaha makinesi olan sanatçı Nilgün Belgün'le yaptı.
Abi Haluk Şahin ise yüksek öğrenimi ve yurt dışındaki mesleki çalışmalarından sonra rahmetli İsmail Cem'in Genel Md. olduğu yıllarda TRT televizyonunda önemli görevler üstlendi.
Çeşitli yayın organlarında da köşe yazarlığı yapan Prof.Haluk Şahin şimdilerde Bozcaada'nın kendine özgü güzellikleri içinde sakin bir yaşam içinde..
Abdullah ta Anadolu turnesinde 'nokta' ününü her oyundan sonra aldığı gökler dolusu alkışlarla 'ünlem'e çeviriyor!.
Devam Abdullah, devam!..

 

Şair'ce

KARA TREN:- "En kestirme yolları bildiğim halde
Her istasyonda yalvarıyorum.
Bu kahrolası kara trenle,
Kara olduğundan olsa gerek sana ulaşamıyorum.."
(Teşekkürler Dr.Ceyhun İRGİL)

HÜLYA:- "Senin güzel gözlerin varsa
Benim de güzel gözlüklerim var,
Hülya kız Hülya, hülya kurup durma!..
(Teşekkürler Güner ÖZOĞUZ)Efsane kaptan

Sedat 3, Bursaspor'un efsane kaptanlarından biri. Milli futbolcu Bursa'da spor dünyasının simge ismiydi.
Tophane Teknik Endüstri Meslek Lisesi'nde öğrencilerince çok sevilen coğrafya öğretmeni Doğru uzun araştırmalar sonrası Sedat 3 hakkında güzel bir belgesel kitap hazırladı.
'Efsane Kaptan Sedat (3) Özden' adlı kitapta ünlü futbolcunun çocuk yaşlardan günümüze pekçok fotoğrafı, hakkındaki yazılar, röportajlar var. Kitap Büyükşehir Bld. Bursa Araştırmaları Merkezi katkılarıyla hazırlandı.
Mustafa Hocamız'ı kutlarım. Aynı çalışmayı yine bu kentin spor coğrafyasında unutulmaz efsane ismi Mesut Şen için de yapmasını dilerim.

 

Pazar neşesi

PANTALON:- Misafirliğine gelen hanım evin küçük oğluna bakıp övgüler yağdırıyor:
'Ağız babasının ağzı, gözler annesinin. Burun da tıpkı ablasının burnu..'
Çocuk sonuna kadar dinleyip ekledi:
'Pantalon da ağabeyimin..'
(Teşekkürler A.İhsan SERMELİ)
 Çıktı al / Tavsiye et
BURSA HAKİMİYET SİZİNLE HER YERDE !
E-BÜLTENİMİZE KAYDOLUN, HABERLER SİZE GELSİN :
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
designed by nette interactive