Şehirlerarası otobüs firmaları çöplüğü

Şehirlerarası otobüs firmaları çöplüğü
Erdal ABİ / erdalozdur@bursahakimiyet.com.tr


İki yıldır bu durakla ilgili Kestel ve Bursa Büyükşehir Bld.lerine, Burulaş ve Başbakanlık'a (BİMER) yazmama rağmen bu durakla ilgili hiçbir çalışma yapılmadı. Ekteki fotoğraflarımızda da bu son derece net.
20 Ekim 2012 saat:15 civarı aynı yerde yine kızımı beklerken burasının durak değil şehirlerarası otobüs firmalarının çöplüğüne dönüştüğünü gördüm.  
Buraya yanaşan otobüslerin içinde oluşan her tür çöp buraya atılıyor. Durak yolun her iki yanında da var. Bizler Bursa'nın doğu tarafında oturanlar olarak kullanıyoruz. Türkiye'nin doğusundan şehrimize gelenleri de bu çirkinlikler karşılıyor.
Hangi kurumun denetiminde bilmiyorum ama burası bir an önce çöplerden temizlenmeli. Bursa'ya yakışan bir durak olmalı. Aydınlatma da yapılmalı. Çünkü bazen kızımızı akşam veya gece karanlıklarında karşılıyoruz. İnanın eşimle o ıssız yerde aracımızda otururken bile korkuyoruz.
Bir akşam da otobüs saat 22 gibi biraz erken gelmiş. Kızımız mecburen inmiş orada. Hemen yolun altında da bir köy yolu var. (Mermercinin orası) Bir kamyonet yanaşmış kızımın yanına. O an yaşadığı korku hepimize yetti.
Umarım ben yetkililere duyuramadığım sesimi siz köşenizden duyurursunuz. Ve burada gerekli iyileştirme ve güvenlik ivedilikle sağlanır.
Bir vatandaş olarak bu talebimde haklıyım. Bursa'da hizmet batıya da, doğuya da eşit olarak verilmelidir. Üzüldüğüm şey iki yıl geçti ama ben hala bu konuda bir muhatap bulamadım. İyi günler diliyorum." -
Nevin KAZANLIK

 

45 liralar yerlerde!..

"Şimdi moda, yollara dikilen kırmızı-beyaz plastik delinatörler. Ama nerede görsem bir veya birkaçı yerle bir. Üzerinde de araçlar park etmiş duruyor!. İşte bunlardan biri .. Oysa onlar parklanmayı önleyen uyarılar. Öğrendiğime göre tanesi 45 TL. imiş. Onları dikmek marifet değil bence. Denetlemek önemli."
S. Can AYDIN

 

Eyvah, yine sular basarsa!

"Nilüfer, Altınşehir Mh.'nde yıllardır evlerin bodrumlarını basan atıksu çilesi maalesef gündemdeki yerini koruyacak gibi. Bunu geç de olsa Büyükşehir Bld. Bşk. ve BUSKİ yöneticileri de gördü.
Bşk. Sn. Altepe ve BUSKİ'nin duyarlılıklarıyla başlatılan çalışmada hat ayırma işlemi tamamlanmışken asıl işe yarayacak ve 5-10 günlük final işlemi gereken iş için iki yıldır ciddi bir çalışma yapılmıyor. Veya bizlere verilen bilgiler yanlış. Şimdi hemen her bulut, her yağmur çisemesi bile bizleri 'eyvah yine sular basarsa' diye tedirgin ediyor.
Mahallemize Büyükşehir Bld. Bşk.'mızın insiyatifiyle BUSKİ'ce önemli yatırımlar yapıldı. Bu emeklerin kısa bir çalışmayla bitebilecek bir imalat için heba edilmemesi gerekir. Atıksu ayırma işleminin çok kısa süreçte bitirilerek Büyükşehir Bld.Bşk'mızın yaptığı hizmetlere bölge sakinleri olarak saygımızı ve hak ettiği takdiri, vefayı göstermek isterken Sn.Altepe'yi haberdar edip müdahil olmasını saygıyla rica ediyoruz."
Celal BOYOĞLU
Altınşehir Muhtarı 

 

Elmasbahçeler ve indirim...

"Elmasbahçeler'de Osmangazi Bld. Kültür ve Sosyal Merkezi önünde yaya üstgeçidi  karşıya Bld. Sarayı inşaatına iniyor. Burası idrar, pislik-çöp dolu. Altgeçit temizliğiyle kim ilgili?
Ayrıca; özel yeşil halk otobüslerinde belirli bir zamanda inip-binme indirimi neden uygulanmıyor?  
Otobüs sahipleri bu indirime karşı direniyor. İlgili yerlerce kural konduysa tüm toplu taşım araçlarında bu geçerli olmalı. İsteğe bağlı toplu taşım kuralı olamaz.
Örneğin E/2 kısa hatta ikinci binişte indirim yapıldı. Uzun hatlarda yapılmıyor. BOİ'ye ait B/33 indirim varken aynı zaman içinde 48 no'lu yeşil halk otobüsünde  indirimden faydalanmadım.
Dönüşümde de aynı uygulama. Bu araçlara devamlı binenler için maddi sorun. Yararlı bir şekle getirilmeli."
Adının açıklanmasını
istemeyen bir okur

 

Sahildeki kitapçı...

"Yer; Kuzey Ege'deki küçük bir ilçenin sahilinde yaz sezonu boyunca çarşamba günleri kurulan sebze, meyve, zeytin-zeytinyağı ve sabun satılan pazarı.
Burada 'korsan kitap'lar satan bir kişi de var. Kulak misafiri olduğum diyalog aynen şöyleydi.
1) Bir bayan incelemek için sergiden bir kitap aldı ve satıcıya 'Bu korsan kitapların içinden özellikle bazı sayfaları çıkarıyorsunuz, atıyorsunuz, hukukî bir durumda kendinizi kurtarmak için böylesi bir tedbir alıyorsunuz' dedi.
Satıcı tezgah altından çıkardığı kitabı uzatıp 'Hanımefendi kitabın orijinali bu. Elinizdeki korsanı ile sayfa sayfa kontrol edin, bizde sahtekarlık yok!' dedi.
2) Bir bey aynı satıcıya bir kitap sordu ve 'serginizde bulamadım' dedi.
Satıcının cevabı ilginçti:
'Beyefendi aradığınız kitap az satılıyor. Az satan bir kitabın korsanı yayımlanmaz!.'
Yıldıray ÇAMLIKÇıktı al / Tavsiye et
BURSA HAKİMİYET SİZİNLE HER YERDE !
E-BÜLTENİMİZE KAYDOLUN, HABERLER SİZE GELSİN :
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
designed by nette interactive