Hava Durumu

1 NİSAN OKULLAR TATİL Mİ? | Seçimden sonraki gün (1 Nisan) okullar ve iş yerleri tatil mi?

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile ilgili çeşitli sorular gündeme geliyor. Bunlardan biri de 1 Nisan 2024 Pazartesi günü ile ilgili. Milyonlarca öğrenci, çalışan 1 Nisan tatil mi öğrenmek istiyor. Konu hakkında gelişmeler yaşanıyor. Peki 1 Nisan kimlere tatil? 1 Nisan 2024 Pazartesi okullar, üniversiteler, iş yerleri resmi tatil mi? İşte son güncel durum

Haber Giriş Tarihi: 28.03.2024 15:27
Haber Güncellenme Tarihi: 28.03.2024 15:27
Kaynak: Haber Merkezi
1 NİSAN OKULLAR TATİL Mİ? | Seçimden sonraki gün (1 Nisan) okullar ve iş yerleri tatil mi?

Geçtiğimiz seçim günleri ele alındığında ertesi gün hakkında sorular gündeme geliyor. Okullarda yapılan oylama sonrasında bir sonraki gün okullar tatil ilan edilebiliyor. Bu yılki Mahalli İdareler Genel Seçimleri 31 Mart'ta gerçekleştirilecek. Gündeme ise 1 Nisan 2024 Pazartesi günüm tatil mi araştırması geliyor. İşte ilkokul, ortaokul, lise, üniversite öğrencileri ile birlikte çalışanların merakla araştırdığı 1 Nisan resmi tatil mi, kimlere tatil sorularının cevapları...

1 NİSAN OKULLAR TATİL Mİ? MEB AÇIKLADI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen yazıda, "Eğitim kurumları, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde asıl işlevlerinden farklı olarak seçmenlerin oy kullanmalarına imkan verecek şekilde hazırlanmaktadır.

Seçimlerin özelliği nedeniyle oyların sayım işlemi akşam geç saatlerde bitmekte, bu durum da eğitim kurumlarının aynı gün içerisinde eğitim öğretime hazır hale getirilmesini engellemektedir.

Bu nedenle Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumları, eğitim öğretime hazır hale getirilmeleri bakımından 1 Nisan 2024 Pazartesi günü tatil edilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Seçimde çalışan kamu personeli 1 Nisan'da idari izinli olacak

Sandık kurullarında görev alan kamu personeli 1 Nisan Pazartesi idari izinli sayılacak.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.