Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP'nin Bursa Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir kimdir?

CHP Bursa Nilüfer'de Belediye Başkan Adayı olarak belirlenen isim Şadi Özdemir oldu. Peki Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir kimdir? Şadi Özdemir ne iş yapıyor ve kaç yaşında? İşte Şadi Özdemir ile ilgili tüm detaylar...

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2024 19:02
Haber Güncellenme Tarihi: 12.02.2024 19:02
Kaynak: Haber Merkezi
CHP'nin Bursa Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir kimdir?

ŞADİ ÖZDEMİR KİMDİR?

Şadi Özdemir, 1961 yılında Artvin'in Ardanuç ilçesinde doğdu. Elmasbahçeler ilkokulu ve Yıldırım Beyazıd Lisesinde okudu. 1982 Yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 1986 yılında, iş yaşamına bilişim sektöründe başladı. Son yıllarda yaptığı ARGE çalışmaları ile, çok sayıda Ulusal ve Uluslararası ödüle sahip olan ve Belediyelere "Akıllı Kentler" alanında Bilişim Teknolojileri ve Yazılım üreten LİTERA GRUP Şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Bu güne kadar çok sayıda sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler aldı. (BTSO-Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeliği, BTSO- AB Uyum Komisyonu Üyeliği, BİYESAM Bilişim ve Yazılım Eser Sahipleri Meslek Birliği Başkanlığı ve Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, BİSİAD - Bilişim Sektörü İş Adamları Derneği Kurucu Başkanlığı, İHD İnsan Hakları Derneği, Çağdaş Eğitim Kooperatifi üyeliği, TOBB Yazılım Sektör Meclis Üyeliği, ARSİYAD Artvin Sanayici, İşadamları Derneği Danışma kurulu Üyeliği, İFMED İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunları Derneği, YIL DER Yıldırım Beyazıd Lisesi Mezunlar Derneği.)

1986 yılında SHP üyeliği ile başlayan, CHP ile devam eden siyasi yaşamında, İl-İlçe Yöneticiliği, İl Başkanlığı, Kurultay Delegeliği ve Parti Meclisi Üyeliği gibi görevlerde bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.