Hava Durumu
mobmenu

Son Dakika

  Ayşenur Bağlı ilk kişisel resim sergisi olan “Berceste”yi, sanatseverlere sundu

  “Berceste” resim sergisinin açılışı kültür, sanat ve siyaset dünyasından çok değerli isimlerin katılımı ile 11 Kasım 2023 Cumartesi günü CSO Ada Ankara’da gerçekleşti.

  Haber Giriş Tarihi: 14.11.2023 13:54
  Haber Güncellenme Tarihi: 14.11.2023 13:54
  Kaynak: Haber Merkezi
  https://www.bursahakimiyet.com.tr
  Ayşenur Bağlı ilk kişisel resim sergisi olan “Berceste”yi, sanatseverlere sundu

  Bercesteresim sergisinin açılışı kültür, sanat ve siyaset dünyasından çok değerli isimlerin katılımı ile 11 Kasım 2023 Cumartesi günü CSO Ada Ankara’da gerçekleşti.

  Bağlı, ilk kişisel resim sergisi “Berceste” ile en sevdiği ve en beğendiği yerlere, temalara ve objelere kendisine verdikleri ilham için, bir nevî vefa borcunu ödüyor

  .

  Sergide eserlerini üç farklı temada sunuyor. Ziyaretçilerini yaşadıkları, hayalleri ve onların izdüşümleri olan, natürmort, manzara ve mitolojik konulu resimleri ile buluşturarak onların da kendi düş dünyalarına seyahat edebilecekleri, görünmez bir köprü kuruyor.

  Özellikle dünyanın farklı ülkelerine yaptığı seyahatlerden esinlenerek ürettiği klasik tarzdaki manzara resimleri desergisinin ana dinamiklerini oluşturuyor.

  Mitolojik konulu eserlerinde ise yazdığı ve okuduğu fantastik edebiyat ürünlerinin ve onlara duyduğu ilginin bir yansıması görülmekte.

  AYŞENUR BAĞLI

  1993 yılında Bursa’da dünyaya gelen Ayşenur Bağlı, TOBB ETÜ Uluslararası ilişkiler bölümü yüksek lisans programından mezundur.

  Sosyal bilimler eğitiminin yanı sıra,çocukluğundan itibaren birçok atölyede kara kalem ve sulu boya teknikleri üzerineresim eğitimi almıştır.  2019 yılı itibariyle yağlı boya çalışmaları üzerine yoğunlaşan Bağlı, London Fine Art Studios çatısı altında eğitimlerine devam etmektedir.Bu dinamikle yurt dışındaki sanat çalışmalarını da yakından takip eden Bağlı, sergisiniyurt dışında da sanatseverle buluşturmayı hayal etmektedir.

  Toplamda otuz farklı eserin yer alacağı sergi;

  11 Aralık 2023 tarihinde yeniden sanatseverle buluşmak dileğiyle sona erecek.

  Konu: Kişisel Resim Sergisi “Berceste”, Ayşenur Bağlı

  Yer: CSO Ada Ankara, Üst Fuaye

  Tarih: 11 Kasım-11 Aralık 2023

  Açılış: 11 Kasım 2023 Cumartesi, Saat: 18.00

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar
  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.