Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bursa Business School’da Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi Çalıştayı düzenlendi

Bursa Ticaret Sanayi Odası (BTSO) organizasyonunda, Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nde ticareti canlandırmak ve bölgenin cazibesini artırmak hedefiyle, ‘Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi Çalıştayı’ düzenlendi. Bursa Business School ev sahipliğinde, sektör paydaşlarının katılımıyla gerçekleşen çalıştayda, ‘Dijitalleşme, Markalaşma, Sürdürülebilirlik ve Yönetişim’ konuları ele alındı.

Haber Giriş Tarihi: 18.12.2023 13:33
Haber Güncellenme Tarihi: 18.12.2023 13:33
Kaynak: DHA
Bursa Business School’da Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi Çalıştayı düzenlendi

BTSO tarafından, iş dünyasının referans eğitim merkezi olarak kurgulanan Bursa Business School (BBS), Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi Çalıştayı’na ev sahipliği yaptı. Çalıştaya BTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Abidin Şakir Özen ve Haşim Kılıç, Bursa Ticaret İl Müdürü İsmail Aslanlar, Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği Başkanı İsa Altıkardeş, BTSO meclis ve komite üyeleri ile sektör paydaşları katıldı. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Abidin Şakir Özen, çalıştayın açılında yaptığı konuşmada, “Oda olarak, şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine değer katmak adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bununla birlikte, tarihi ve kültürel mirasımızı gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak adına, önemli projeler gerçekleştiriyoruz. Bursa iş dünyasını temsil eden bir kurum olarak, odamızın da temellerinin atıldığı tarihi çarşılarımızı en büyük sorumluluk alanımız olarak değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

‘TARİHİ ÇARŞI’NIN GELİŞİMİ İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ’

Özen, asırlar boyunca kültür, tarih ve ticaretin harmanlandığı eşsiz bir yer olan tarihi çarşıların, Bursa’nın, ülkenin ve dünyanın en önemli simgelerinden olduğunu söyledi. Bu yapıyı, gelecek nesillere aktarmanın ve tarihi çarşı etrafında toplumda bir bilinç meydana getirmenin, herkese düşen bir görev olduğunun altını çizen Özen, “Şehrimizin ticaret hayatına olduğu kadar sosyal hayatına da canlılık ve zenginlik katan tarihi çarşıdaki üyelerimizin ticaret hacmine katkı sağlayan önemli projeler gerçekleştiriyoruz. Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nde ticareti canlandırmak amacı ile 2016 yılından bu yana Payitaht Çarşı Alışveriş Günleri’ni düzenliyoruz. Yine bölgedeki üyelerimizin e-ticaret ekosisteminde daha etkin şekilde yer alması amacıyla ‘Payitaht Çarşı Dijital Dönüşüm Merkezi’ projemizin de çalışmaları devam ediyor. İnşallah önümüzdeki dönemde Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İbrahim Burkay’ın liderliğinde, bu projelere hep birlikte yenilerini ekleyeceğiz” diye konuştu.

‘ALAN BAŞKANLIĞI BİZLER İÇİN EN ÖNEMLİ İHTİYAÇ’

Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği Başkanı İsa Altıkardeş, tarihi çarşılardaki gelişimi ve bölgede yapılabilecek bütün çalışmaları gündeme aldıkları verimli bir çalıştay gerçekleştirdiklerini söyledi. Alan başkanlığı konusunun bölge için önemini vurgulayan Altıkardeş, “Bu konu bizim en önemli ihtiyacımız. Yapılacak çalışmalarla ilgili bir sorun olduğu zaman, kiminle dirsek teması kuracağımız konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. Alan başkanlığı talebimiz karşılık bulursa, sorunları çok daha hızlı çözeceğimizi düşünüyoruz. İki gün boyunca bölgenin gelişimi için sektörün tüm paydaşlarıyla fikir alışverişlerinde bulunduk. Buradaki toplantılardan çıkan sonuçların, tarihi çarşımızın marka değerine güç katacağına inanıyorum. Bize bu çalışma ortamını sağlayan ve çalışmalarımıza destek veren BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Burkay’a ve Yönetim Kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: DHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.