Hava Durumu

Bursa'da Almira Hotel güneş enerjisi hamlesi

Bursa'da hizmet veren Almira Hotel, önemli bir projenin daha öncülerinden oldu. Almira Hotel tamamlanan GES yatırımıyla, enerji tüketimini güneş enerjisinden sağlamaya başladı.

Haber Giriş Tarihi: 10.07.2024 16:17
Haber Güncellenme Tarihi: 10.07.2024 16:17
Kaynak: Haber Merkezi
Bursa'da Almira Hotel güneş enerjisi hamlesi

Almira Hotel, önemli bir projenin daha öncülerinden oldu. Almira Hotel tamamlanan GES yatırımıyla, enerji tüketimini güneş enerjisinden sağlamaya başladı.

Sürdürülebilir enerji kaynaklarını kullanarak çevresel ayak izini azaltıyor

Balıkesir Bigadiç’te 30.000 m2 alanda kurdukları 2 MW’lik güneş enerjisi yatırımı ile ayda ortalama 300.000 KW enerji üretiminin sağlanması hedefleniyor. Bu yenilikçi yatırım otelin çevresel ayak izini azaltmak ve sürdürülebilir enerji kaynaklarını kullanmak açısından büyük önem taşıyor.

“Yeşil enerjiye geçiş, hem misafirlerimiz hem de çevremiz için daha sürdürülebilir bir yaşam tarzını teşvik etme kararlılığımızın göstergesidir.”

Almira Hotel Genel Müdürü Ersin Yazıcı konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Yeşil enerjiye geçiş, hem misafirlerimiz hem de çevremiz için daha sürdürülebilir bir yaşam tarzını teşvik etme kararlılığımızın bir göstergesidir. Bu adım, sürdürülebilir turizm ve çevre dostu uygulamalar konusunda sektörümüzde öncü olma vizyonumuzun bir parçasıdır. 2012 yılından itibaren otel ısıtmamızda hali hazırda jeotermal enerjiden faydalanmaktayız. Güneş enerjisi yatırımımız ile de çevre dostu uygulamalarımızı geliştirmiş bulunuyoruz. Kış aylarında jeotermal enerjiden, yaz aylarında ise güneş enerjisinden yararlanıyoruz. Yeşil enerji tercihimiz ile doğaya olan sorumluluğumuzu vurguluyor, bu anlamda diğer işletmelere de örnek olmaktan büyük gurur duyuyoruz”.

Almira Hotel’ in güneş enerjisi yatırımı, otelin enerji maliyetlerini de düşürerek ekonomik anlamda da sürdürülebilirliğe katkı sağlıyor. Bu girişim, otelin uzun vadeli enerji tasarrufu hedeflerine ulaşmasında önemli bir rol oynuyor. Ayrıca, otelde konaklayan misafirler de çevre dostu bir konaklama deneyimi yaşayarak bu sürece katkıda bulunmuş oluyorlar.

Sürdürülebilirliğe olan bağlılığını ve yüksek standartlarını kanıtlıyor

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, Sıfır Atık, Yeşil Yıldız, Sürdürülebilir Turizm Belgesi ve Turuncu Bayrak gibi önemli sertifikalara da sahip olan Almira Hotel, sürdürülebilirliğe olan bağlılığını ve yüksek standartlarını kanıtlıyor.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.