Hava Durumu

Bursa'da mimarlara vergi mevzuatı ve uygulamaları anlatıldı

TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi tarafından her ay düzenlenen "Mesleki Gelişim Seminerleri" programlarında bu ay "Mimarlıkta Mali İşler" konusu masaya yatırıldı.

Haber Giriş Tarihi: 27.04.2024 14:29
Haber Güncellenme Tarihi: 27.04.2024 14:29
Kaynak: Haber Merkezi
Bursa'da mimarlara vergi mevzuatı ve uygulamaları anlatıldı

TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi tarafından düzenlenen programa katılan Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası Başkanı Hüseyin Halil, Başkan Yardımcısı Seçil Bayram ve Yönetim Kurulu Sekreteri Yunus Arabacı, "Mimarlıkta Mali İşler" konulu sunum gerçekleştirdiler.

Programın açılış konuşmasını yapan TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Şirin Rodoplu Şimşek, düzenledikleri seminerlerle konusunda uzman kişileri mimarlarla buluşturmaya devam ettiklerini söyleyerek, "Mimarlıkta merak edilen önemli konulardan biri de mali işler konusudur. Katkılarından dolayı değerli SMMM Odası Başkanı'na ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum" dedi.

TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi'nde mimarların katılımıyla gerçekleştirilen seminerde; Serbest Mesleğin Tanımı, Mimarlık Faaliyetlerinin Vergisel Boyutu, Sosyal Güvenlik Mevzuatı, Yurtdışı Faaliyetlerinde Elde Edilen Gelirlerin Vergilendirilmesi ve Özellik Arz Eden Durumlar konularında bilgiler paylaşıldı. Programda ayrıca Bursa SMMM Odası Başkanı Hüseyin Halil, Başkan Yardımcısı Seçil Bayram ve Yönetim Kurulu Sekreteri Yunus Arabacı katılımcıların sorularını cevapladı.

Mimar Sinan Sergisi'ne ilgi sürüyor

TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi 2. Başkanı Rahmi Dede, programa katılan Bursa SMMM Odası Başkanı Hüseyin Halil, Başkan Yardımcısı Seçil Bayram ve Yönetim Kurulu Sekreteri Yunus Arabacı ile konuklara Mimar Sinan Anma Haftası etkinliklerinde açılışı yapılan Mimar Sinan'ın eserlerinin yer aldığı sergideki maketler ve posterler hakkında bilgi verdi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.