Hava Durumu

Bursa'da sudan ucuz! 107 mt2 zeytinlik icradan 43 bin TL'ye satılık: Kaçırılmayacak fırsat...

Bursa Mudanya İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanda 107 mt2 zeytinlik 42 bin 956 TL muhammen bedeli ile icradan açık artırma şeklinde satılacak. İşte zeytinliğin detayları...

Haber Giriş Tarihi: 03.03.2024 09:00
Haber Güncellenme Tarihi: 03.03.2024 09:00
Kaynak: Haber Merkezi
Bursa'da sudan ucuz! 107 mt2 zeytinlik icradan 43 bin TL'ye satılık: Kaçırılmayacak fırsat...

Bursa'da zeytinlik, tarla gibi taşınmazların icra yada mahkeme yolu ile açık artırma şeklinde satışı gerçekleştiriliyor.

Bursa Mudanya İcra Dairesi Müdürlüğü taşınmaz satışı için ilan yayımladı.

Taşınmazın zeytinlik olduğu belirtilen ilana göre alanın büyüklüğü 107 mt2 olarak açıklanırken, Mudanya ili, Kumyaka Mahallesi Palorini mevkiinde yer aldığı bilgisi verildi.

ZEYTİNLİĞİN ÖZELLİKLERİ

İcra dairesi tarafından verilen bilgide 70-80 adet yaşlı ve bakımsız 4 adet zeytin ağacı bulunurken taşınmazın zemininde herhangi bir toprak işlemesi bulunmadığı belirtildi.

İcra dairesi tarafından yapılan açıklamada

'Bursa İl, Mudanya İlçe, KUMYAKA Mahalle/Köy, Palorini mevkii Mevkii, 114 Ada, 6 Parsel, Kıymet takdirine konu taşınmaz halihazırda zeytin bahçesi vasfında olup içerisinde yaklaşık 70-80 yaşlı 4 adet bakımsız zeytin ağacı bulunduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz zemininde herhangi bir toprak işlemesi bulunmamakta ve zemin kısmen yabancı otlarla kaplı durumdadır. Etrafı zeytinlik alanlar ile çevrili durumda olan taşınmaz yaklaşık %5-7 eğime sahiptir. Konum itibari ile Kumyaka Mahallesinin güneyinde ve yüksek rakımlı bölgede bulunan taşınmaz Kumyaka mahalle merkezine ve denize kuş uçuşu yaklaşık 1 km mesafede bulunmaktadır. Taşınmazın ana arterlere bağlantısını sağlayacak kadastro yolu bulunmaktadır.' diye belirtildi

ZEYTİNLİĞİN FİYATI

Mudanya İcra Dairesi'sinin açık artıma üzerinden satacağı zeytinlik için 42 bin 956 TL muhammen bedel biçilirken KDV oranı ise yüzde 10 olarak belirtildi.

AÇIK ARTIRMA TARİHİ NE ZAMAN?

İlan üzerinden belirtilen 1. ve 2 açık artırma başlangıç ve bitiş zamanı ve tarihleri İcra Müdürlüğü tarafından şu şekilde duyuruldu:

Artırma Bilgileri

1.Artırma Başlangıç Tarih ve Saati : 17/04/2024 - 11:06
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bitiş Tarih ve Saati : 24/04/2024 - 11:06
2.Artırma Başlangıç Tarih ve Saati : 21/05/2024 - 11:06
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bitiş Tarih ve Saati : 28/05/2024 - 11:06

AÇIK ARTIRMA NEREDE YAPILIYOR? AÇIK ARTIRMAYA NASIL KATILINIR? 

İcradan yada mahkeme yolu ile açık artırma üzerinden yapılacak olan taşınır yada taşınmazların satışları esatis.uyap.gov.tr adresinden gerçekleştiriliyor. esatis.uyap.gov.tr adresine e-Devlet aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.