Hava Durumu

Bursa'da Tofaş araba fiyatına satılık zeytinlik! Tam 5 bin m²| İŞTE DETAYLAR...

Bursa'nın Yenişehir ilçesinde İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilana göre; Eğerce Köyü'nde yer alan ve muhammen bedeli 399 bin 532 TL olan 5.057 m² zeytinlik icra üzerinden satılacak. İşte tarlanın detaylar...

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2024 08:00
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2024 08:00
Kaynak: Haber Merkezi
Bursa'da Tofaş araba fiyatına satılık zeytinlik! Tam 5 bin m²| İŞTE DETAYLAR...

Bursa Yenişehir İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanda zeytinliğin borçtan dolayı icra üzerinden satılacağı belirtildi.

İlanda yer alan tarlanın zeytinliğin 5.057 m² olarak açıklanırken fiyatı ise 399 bin 532 TL olarak duyuruldu.

ZEYTİNLİĞİN ADRESİ

Zeytinliğin tam adresi 'Bursa ili Yenişehir İlçesi Eğerce Mahallesi Kayran Bağları Mevkii 116 Ada 57 Parsel' şeklinde açıklandı.

ZEYTİNLİĞİN ÖZELLİKLERİ

İlan üzerinde icra müdürlüğü tarafından zeytinliğin özellikleri belirtildi.

İlanda belirtilen özellikler:

Bursa ili Yenişehir İlçesi Eğerce Mahallesi 116 Ada 57 Parsel Kayran Bağları Mevkii 5.057,37 m² yüzölçümüne sahip tapuda zeytin bahçesi olarak bulunan taşınmaz satışa çıkarılmıştır. Bilirkişi marifetiyle kıymet takdiri yapılan taşınmazın yapılan incelemelerde; taşınmazın % 25-30 eğimli, kıraç, toprak derinliği bakımından orta derin, , kuru tarım arazisi özelliklerinde, boş, ormanlık alanına yakın olarak yer aldığı, Her ne kadar zeytinlik Bahçesi olarak tapuda kayıtlı olsa da bu vasfın özelliklerinde olmadığı tespit edilmiştir. Taşınmaz üzerinde tarımsal verim özeliklerine uygun zeytin ağacı yok denecek kadar az olup, Ağaççık formunda çalımsı bitkilerin olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın alt kısmında kazı yoluyla çukurluk mevcuttur. Taşınmaz Kadastro yolu olmayan tarım arazisi vasfında olsa da eğim olarak tarıma çokta uygun değildir.Eğim, engebelilik, toprak derinliği, toprak yapısı, topografik yapı, drenaj, tuzluluk, taşlılık ve benzeri özellikleri dikkate alındığında; taşınmazın arazi kullanım kabiliyeti bakımından 3. sınıf kuru tarım arazisi olduğu görüş ve kanaatine varılmıştır. Söz konusu Zeytin Bahçesi vasfındaki görülen taşınmaz İlçe merkezine yaklaşık olarak 18 km, Eğerce Mahallesi yerleşim alanına yaklaşık 1.7 km mesafe uzaklığındadır. Taşınmazın İmar durumun olarak incelendiğinde Kırsal yerleşim alanı dışında tarım alanında kalmaktadır.' şeklinde ifade edildi.

AÇIK ARTIRMA TARİHLERİ NE ZAMAN VE NASIL KATILINIR?

İcralık olan zeytinliğin yapılacak olan açık arrtırmasına esatis.uyap.gov.tr adresi üzerinden 2023/267 TLMT. sayılı dosya numarası ile erişim sağlanırken ilanda yer alan artırmanın başlayacağı tarih şu şekilde:

1.Artırma Başlangıç Tarih ve Saati : 18/04/2024 - 10:41
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bitiş Tarih ve Saati : 25/04/2024 - 10:41
2.Artırma Başlangıç Tarih ve Saati : 16/05/2024 - 10:41
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bitiş Tarih ve Saati : 23/05/2024 - 10:41

ZEYTİNLİK TAM OLARAK NEREDE?

Zeytinliğin 117 parsel ve 57 ada olarak açıklanan tam lokasyon ve görüntüsü şu şekilde:


Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.