Hava Durumu

Bursa'da ücretsiz dağıtılacak bisikletler hakkında yeni gelişme!

Bursa'da belediyenin çocukları bisiklet kullanmaya teşvik etmek amacıyla “En Çalışkan Kim? Bisiklet Projesi" kapsamında başarılı öğrencilere bisiklet dağıtmak için açtığı ihale iptal edildi. İşte detaylar...

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2024 11:02
Haber Güncellenme Tarihi: 30.05.2024 11:02
Kaynak: İsmail Karaduman
Bursa'da ücretsiz dağıtılacak bisikletler hakkında yeni gelişme!

Nilüfer Belediye Başkanlığı151'i 24 jant, 269'u 26 jant olmak üzere yüzlerce bisiklet dağıtacağını duyurmuştu.

Belediye, çocukları bisiklet kullanmaya teşvik etmek amacıyla “En Çalışkan Kim?” Bisiklet Projesi kapsamında başarılı öğrencilere bisiklet alınması için ihale yayımladı.

RESMEN İPTAL OLDU

4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19'uncu maddesine göre açık ihale usulü ile yapılması planlanan ihale iptal oldu.

Yapılan açıklamada, ihalenin teklif veren istekli çıkmaması nedeniyle iptal olduğu belirtildi. Belediye henüz ihalenin tekrar açılıp açılmayacağı konusunda açıklama yapmadı.

“EN ÇALIŞKAN KİM? BİSİKLET PROJESİ" NEDİR?

En Çalışkan Kim? Bisiklet Dağıtım Şenliği, Nilüfer’de bulunan devlet okullarında başarı gösteren ilk ve orta öğretim öğrencilerine, çevreci, sağlıklı ve tasarruflu ulaşım aracı olan bisiklet ile öğrencileri buluşturarak toplumsal farkındalığı sağlamaktadır. Haziran ayı içerisinde Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Nilüfer ilçesinde bulunan, özel eğitim okullarında okuyan engelli öğrenciler de dâhil olmak üzere, ilk ve orta dereceli okulların okul birincileri listesi talep edilerek dağıtım yapılacak öğrenciler belirlenmektedir.

En çalışkan kim projesi ile bisiklet dağıtımında, başarılı öğrenciler okulları tarafından belirlendiği için kişisel bir başvuru olmamaktadır. Eğitim öğretim yılının son haftasında öğrenci ve aileler gerçekleştirilen organizasyona davet edilmekte ve bisikletler şenlik yapıldıktan sonra araçlarla okullara teslim edilmektedir.

Çevreci bir ulaşım aracı olan bisikleti sevdirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla ayrıca öğrencilere kask, kilit, eldiven ve dizlik de armağan edilmektedir.

Kaynak: İsmail Karaduman

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.