Hava Durumu

Bursa Orhangazi Belediyesi haziran ayı meclis toplantısı ikinci birleşimi yapıldı

Bursa Orhangazi Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısının ikinci birleşimi, Belediye Başkanı Bekir Aydın başkanlığında, belediye meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda toplam altı gündem maddesi görüşüldü.

Haber Giriş Tarihi: 11.06.2024 14:45
Haber Güncellenme Tarihi: 11.06.2024 14:45
Kaynak: Haber Merkezi
Bursa Orhangazi Belediyesi haziran ayı meclis toplantısı ikinci birleşimi yapıldı

Toplantının ilk gündem maddesi, mülkiyeti belediyeye ait olan çeşitli taşınmazların satış yetkisi idi. Bu madde, Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geldiği şekliyle oylandı ve kabul edildi. İkinci gündem maddesi ise Dutluca Mahallesi'nde bulunan bir parseldeki taşınmazların, Belediye şirketi olan Orhangazi Bahçe Kültürleri Tarım ve Hayvancılık San. ve Tic. A.Ş.'ye ayni sermaye payı olarak devredilmesiydi. Bu madde, Plan ve Bütçe ile Hukuk Komisyonlarından geldiği şekliyle kabul edildi.

2024 yılı gelir, ücret ve harç tarifeleri de Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geldiği şekliyle oylanarak kabul edildi. Ayrıca, 2024-2025 ve 2026 yılları ilçe genelinde karışık ambalaj atıklarının kaynağında toplanması, taşınması ve ayrıştırılması işinin ihale edilmesi konusu, Plan ve Bütçe ile Hukuk Komisyonlarından geldiği şekliyle oylandı. Madde kabul edildi.

Afet İşleri Müdürlüğü görev ve çalışma yönetmeliği, Hukuk Komisyonu'ndan geldiği gibi oylandı. Madde meclis üyeleri tarafından kabul edildi. Son olarak, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ise İmar Komisyonu'ndan geldiği şekliyle görüşüldü ve oylandı. Madde kabul edildi.

Haziran ayı meclis toplantısının ikinci birleşimi, Belediye Başkanı Bekir Aydın tarafından Temmuz ayında toplanmak üzere sona erdirildi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.