Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bursa'ya 1000 yataklı yeni hastane müjdesi! İnşa edileceği yer...

Bursa Hakimiyet Gazetesi Köşe Yazarı Namık Göz, bugünkü yazısında Bursa’ya yapılması planlanan 1000 yataklı yeni hastane ilgili ayrıntıları kaleme aldı.

Haber Giriş Tarihi: 15.12.2023 14:08
Haber Güncellenme Tarihi: 15.12.2023 14:37
Kaynak: Haber Merkezi
Bursa'ya 1000 yataklı yeni hastane müjdesi! İnşa edileceği yer...

3 milyonu aşkın nüfusu bulunan ve sürekli göç alan sanayi şehri Bursa'ya bir hastane daha inşa edilecek.

Bursa'ya yapılması planlanan yeni hastane hakkındaki detayları köşesine taşıyan Namık Göz şu ifadeleri kullandı:

Bursa, sağlık alanında son yıllarda önemli gelişmeler yaşandı. 17 ilçenin hastanesi tamamlandı veya yenilendi. Bunun yanı sıra Şehir Hastanesi gibi dev bir yatırımın ne kadar önemli olduğu pandemi döneminde ortaya çıktı.  Yapımı devam eden Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi’nin de önümüzdeki aylarda açılmasıyla önemli bir adım daha atılacak. Bu hastaneye Çekirge Devlet, Dörtçelik çocuk hastaneleri de taşınacak. Ayrıca kentin doğusunda da yeni bir sağlık tesisine olan ihtiyaç sık sık gündeme gelen yatırımlardan biri.

Bursa’nın sağlık alanındaki taleplerini iletmek amacıyla siyaset ve bürokrasi bir araya gelerek Ankara’ya adeta çıkarma yaptı. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan ile AK Parti Bursa Milletvekilleri Emel Gözükara Durmaz, Emine Yavuz Gözgeç, Ahmet Kılıç, Mustafa Yavuz, Muhammet Müfit Aydın, Refik Özen ve Ayhan Salman’dan oluşan heyet Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile makamında görüştü.

Görüşmeyi fotoğraflarıyla birlikte sosyal medya hesabından paylaşan AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan,  21 yıldır sağlık alanında Bursa'da nice hizmetlere imza attıkların, yenileri ve daha fazlası için hep birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirterek, şöyle devam etti: 

‘Bugün Bursa valimiz, milletvekillerimiz, büyükşehir belediye başkanımız ile Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca'yı makamında ziyaret ettik ve Bursa'mızda devam eden sağlık hizmetleri ve yatırımlarıyla ilgili istişarelerde bulunduk.  Sayın Bakanımıza Bursa heyetimizi kabulleri ve yakın ilgileri için teşekkür ediyorum’ dedi.

Görüşmenin ayrıntılarını sorduğumuz Gürkan, önce Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi’nin bir an önce açılmasının ele alındığını ifade etti ve şunları söyledi:

‘Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi’nin hizmete girmesiyle Çekirge Devlet ve Dörtçelik Çocuk hastaneleri bu tesise taşınacak. Boşalacak bu iki bina ile birlikte İlker Çelikcan Fizik ve Rehabilitasyon Merkezi,  geçen haziran ayında boşaltılarak yıkımına başlanan Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuk Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi binalarının yenilerinin yapılması konusunu görüştük. Planlamalar yapıldı.  Ayrıca Osmangazi ile Yıldırım arasında 600 ile bin yataklı hastane yapımı konusunda bakanlığın yer arayışı ve planlamaları başlatıldı. Çok verimli bir toplantı oldu. Bursa’nın sağlık alanında önümüzdeki 10 yılın planlamasını yaptık’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bilindiği gibi Bursa Erkek Lisesi mezunu. O yüzden Bursa’ya yakın ilgisi var ve yatırımları takip ediyor. Bursa’nın da bürokrasi ve siyasetçilerle çıkarma yapması taleplerin karşılanmasını hızlandıracak.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.