Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP Bursa Nilüfer Belediye Başkan Aday Adayı Baykal: Daha kapsayıcı bir şekilde yönetmek için adayım

CHP Bursa Nilüfer Belediye Başkan Aday Adayı Deniz Baykal, Nilüfer’i daha kapsayıcı bir şekilde yönetmek için aday olduğunu belirterek, “Toplumumuzun her kesimine dokunacak projeler geliştirmek, çeşitliliği kucaklayan politikalar izlemek ve herkesin kendini ait hissedeceği bir kent için adayım. Nilüfer geleceğimiz, hepimiz birlikteyiz” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 18.12.2023 12:01
Haber Güncellenme Tarihi: 18.12.2023 12:01
Kaynak: Bülten
CHP Bursa Nilüfer Belediye Başkan Aday Adayı Baykal: Daha kapsayıcı bir şekilde yönetmek için adayım

Nilüfer’i birçok alanda daha kapsayıcı bir biçimde yöneteceklerini vurgulayan CHP Nilüfer Belediye Başkan Aday Adayı Deniz Baykal, “Sadece birimizin değil, her birimizin sesinin duyulduğu bir şehirde yaşamak istiyoruz. Herkesin sesini duyurabileceği, her fikre değer verilen ve herkesin hak ettiği fırsatlara, eşit şekilde erişebileceği bir kent istiyoruz.  Toplumumuzun her kesimine dokunacak projeler geliştirmek, çeşitliliği kucaklayan politikalar izlemek ve herkesin kendini ait hissedeceği bir kent için adayım. Nilüfer’de yatırımlar, odağında insan olan bir anlayışla gerçekleştirilecek. Nilüfer’de kararlar, geçmişte olduğu gibi Mahalle Komitelerimizle birlikte alınacak.  Kim olursa olsun, tüm Nilüferliler, ötekileştirilmeden hizmetlere eşit bir şekilde ulaşacak” ifadelerini kullandı.

NİLÜFER HER ANLAMDA GÜLÜMSEYECEK

Nilüfer’i tanıdığını ve temel ihtiyaçları konusunda çalışma yaptığını belirten Baykal, “Kamusal yararı ön planda tutan, şeffaf, katılımcı ve tüm Nilüfer’i kapsayan hizmet anlayışımız, yeni dönemin en belirleyici kılavuzu olacaktır. Yaşam kalitesini geliştiren, işçisiyle, memuruyla, köylüsüyle, kadınıyla, çocuğuyla her bir hemşehrimin kendisini güvende, huzurlu ve mutlu hissetmesine katkı sağlayacak projeleri hayata geçireceğim. Şehrimiz, Nilüferimiz geleceğimiz. Geleceğimizi korumak için adayım. Nilüfer sadece insanlarıyla değil, bir kent olarak doğasıyla, yeşil alanlarıyla, kimliğiyle de gülümsesin diye adayım” dedi.

 MUTLU KENT NİLÜFER PROJELERİ

Deniz Baykal, Nilüfer’i tüm hizmetlere eşit ulaşan mutlu insanıyla, toprağıyla, o toprağın üzerindeki yeşiliyle, iyi ve doğru planlanmış alanlarıyla, bu alanlardaki yapılarıyla ileriye taşıyacak mutlu ve huzurlu bir gelecek için aday olduğunu kaydetti. Engelli bireylerin sosyal yaşama daha fazla katılmasını destekleyen projelerin hayata geçirilmesinin önemine vurgu yapan Baykal, Engelsiz Hobi Bahçesi ve Nefes Evleri Projesi ile toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik yaşama yeni bir pencere açarak, sosyo-ekonomik engelleri ortadan kaldırmayı amaçladığını söyledi.  Okul öncesi eğitimi alma şansına sahip olmayan çocuklar için, tam donanımlı Kardelen Gündüz Çocuk Evlerini hayata geçireceklerini kaydeden Baykal, Mutlu Kent Nilüfer için hayata geçireceği projeleri şu şekilde anlattı: “ Her şeyin en güzelini hak ettiklerini düşündüğümüz büyüklerimizin ömürlerini sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ortamda geçirebilmeleri için Yaşlı Gündüz Konuk Evlerini hayata geçireceğiz. Mutlu Kent Projesi, sosyal demokrat belediyeciliğe verdiğimiz önemi somutlaştırma adımımız olacak. Bu proje ile hastane ve sağlık ocağına ulaşmakta sorun yaşayanlara evde sağlık hizmeti, yaşlılara evde kuaför/ berber hizmeti, yalnız yaşayan yaşlılara ev temizliği hizmeti, gıda yardımları, yakacak yardımları, ev eşyası yardımları sağlanacak.

Nilüfer’de artan nüfus yoğunluğuna göre ihtiyacı karşılamakta yetersiz kalan spor alanlarının, spor salonlarının ve yüzme havuzlarının sayısını artıracağız. ‘Sürdürülebilir Kent’ hedefimiz doğrultusunda kendi elektriğimizi üreteceğiz. Gençlerin sosyal ve kültürel faaliyetlerini gerçekleştirebileceği öğrenci merkezleri inşa edeceğiz. Türkiye’nin en büyük fakülte hastanesi olan Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yatarak tedavi gören hastaların yakınları için sıcak, konforlu ve sosyal donanımlı ‘Hasta Yakınları Misafirhanesi’ hayata geçireceğiz.  Araba alım satımı ile uğraşan esnafa her türlü imkanın sağlandığı, esnek zaman dilimli kullanılabilecek büyük bir galeri hizmet alanı oluşturacağız. Beslenmeden sağlığa kadar her alanda sahipsiz sokak hayvanlarına sahip çıkacak, 7/24 nöbetçi veteriner hizmeti ve hayvan ambulansı ile patili dostlarımızı yalnız bırakmayacağız.  Kırsal kesimde yaşayan ailelerin ve çocukların diş bakımının sağlanabilmesi için yerinde hizmet verebilen Mobil Diş Kliniği projesini hayata geçirecek, sağlık hizmetini Nilüferlilerin ayağına götüreceğiz.” 

Kaynak: Bülten

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.