Hava Durumu

DAĞDER’den sertifika töreni

DAĞDER Emek Şubesi ve Bursa Tarım Orman İl Müdürlüğü ile 2007 yılından beri düzenlenen Meyvecilik Hayvancılık ve Arıcılık Kursları’ndan bugüne kadar 3 bin 316 kişiye sertifika aldı.

Haber Giriş Tarihi: 25.05.2024 13:47
Haber Güncellenme Tarihi: 25.05.2024 13:47
Kaynak: Erhan Bedir
DAĞDER’den sertifika töreni

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü venilerine göre Dünya nüfusunun yüzde 19.6'sı 1.6 milyon insan sağlıksız gıdadan dolayı hastalık ve kronik rahatsızlıklar yaşamakta dünyamızda iklim değişikliği kuraklık tatlı su kaynaklarının azalması afetlerin artması deniz suyunun ısınması deniz canlılarının azalması ve üretim yapılan meyve ve sebzeleri yüksek oranda kimyasal gübre ve katkı maddeleri kullanılarak insanların bağışıklık sisteminin çöktüğü belirtilmektedir.

Sertifika törenine Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Acar, Bursa Milletvekili Mustafa Yavuz, Emine Yavuz Gözgeç, Bursa eski Milletvekili Faruk Ambarcıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaldız Bey, DAĞDER Genel Başkanı İsmail Aydoğdu, DAĞDER Emek Şube Başkanı Ahmet Çam, AK Parti önceki dönem ilçe başkanı Ali Yılmaz, AK Parti Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Zafer Demir, DAĞDER Nilüfer Şube Başkanı İrfan Dündar ve DAĞDER Nilüfer Onursal Başkanı Orhan Öztürk, DAĞDER Mudanya Şube Başkanı İsa Doğan, Türk Hava Kurumu Yıldırım Şube Başkanı Yaşar Türk, TR Düşünce Kulübü Başkan Yardımcısı Fatih Okumuş, DAĞDER Yerel Basın Sorumlusu Ramazan Deniz hazır bulundu.

Bu dönem 250 kursiyerin sertifika almaya hak kazandığını kaydeden DAĞDER Emek Şube Başkanı Ahmet Çam, törene katılan tüm konuklara teşekkür etti.

DAĞDER Emek Şubesi olarak bu tür kursları düzenlemenin temel amacı dünyadaki ekosistemin bozulmadan doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımını sağlayarak bilinçli tüketici bilinçli üretici kültürü oluşturmak olduğuna dikkat çeken Başkanı Ahmet Çam,

“Sağlıklı toplum yapısına sahip olmak geleceğin en değerli kaynağı sağlıklı gıda ulaşabilmenin temeli doğru tarım ve doğru besicilik yöntemleridir. DAĞDER olarak 2007 yılından beri bunun için çalışıyor ve bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Erhan Bedir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.