Hava Durumu

Ezel Akay'ın Bursa'daki söyleşisine yoğun ilgi!

TMMOB İç Mimarlar Odası Bursa Şubesi tarafından ünlü senarist ve yönetmen Ezel Akay'ın konuk olduğu "Sinema ve Mekân" konulu söyleşi programına Bursalılar yoğun ilgi gösterdi.

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2024 11:26
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2024 11:26
Kaynak: Haber Merkezi
Ezel Akay'ın Bursa'daki söyleşisine yoğun ilgi!

Podyum Sanat Mahal Sahnesinde düzenlenen ve İç Mimarlar Odası Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyesi Mahir Bayram'ın moderatörlüğünde gerçekleşen, İç mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Ali Gözütok ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra akademik odaların temsilcileri ile her yaştan sinemaseverlerin katıldığı programda, ünlü sinemacı Ezel Akay keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Programın açılış konuşmasını yapan TMMOB İç Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Ali Gözütok, 25 Mayıs Dünya İç Mimarlar Günü'nü kutlayarak, "Yapıların içerisini estetik değerler katarak insanın hayatını kolaylaştıran işlere imza atan tüm meslektaşlarımızın Dünya İç Mimarlar gününü kutluyorum. Anlamlı günümüzü, ünlü sinemacı Ezel Akay'ın Sinema ve Mekân söyleşisiyle taçlandırmak istedik. Programa desteklerinden dolayı Homage, Değertaş ve Naturax firmalarına teşekkür ediyorum" dedi.

Güzel bir etkinlik gerçekleştirmelerine rağmen dünyada yaşanan acılara da kayıtsız kalmadıklarını belirten Başkan Ali Gözütok, "Filistin halkının yaşadığı zulme vicdanı olan hiç kimse kayıtsız kalamaz. Filistin halkı zorla sürgün edilirken sığındığı mülteci kampında, tüm dünyanın gözü önünde soy kırıma uğruyor Bu katliam, insanlık onuruna karşı işlenmiş ağır bir suçtur. İsrail ve destekçilerini kınıyor ve lanetliyoruz. İnsanlık onuru ve barışı adına direnen Filistin halkı kazanacak" diyerek konuşmasını tamamladı.

Söyleşi programında ise senarist ve yönetmen Ezel Akay, sinema ve mekân ilişkisi hakkında düşüncelerini dile getirdi. Mekân kullanma bakımından sinemanın diğer sanat alanlarından ayrıldığını dile getiren Akay, "Görsel anlatı sinemayı özelleştiriyor. Bizler seyirciye bir şey gösteriyoruz, bunlardan biri oyuncu, bir diğeri de mekân. Mekânın tüm detayları doğru olarak oluşturulduğunda mekân da bir hikâye anlatıyor. İçmimarların sinemada önemini yadsıyamayız. Düşüncelerimizi somut hale getirmeleri işimizi oldukça kolaylaştırıyor" ifadelerini kullandı.

Programın sonunda TMMOB İç Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Ali Gözütok, katkılarından dolayı sponsor firmalar Homage, Değertaş ve Naturax yetkilileri ile konuk Ezel Akay'a teşekkür plaketi takdim etti.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.