Hava Durumu

Genç Sağlık Sendikası, Bursa'da rekor büyüme oranına ulaştı 

Bursa İl Sağlık Müdürlüğünde, İl Sağlık Müdürü Orkun YILDIRIM başkanlığında 16 mayısta yapılan ve sendikaların il başkanlarının katıldığı 2024 yılı Sendika Üye Sayıları Belirleme Toplantısına Genç Sağlık Sendikası damga vurdu.

Haber Giriş Tarihi: 21.05.2024 10:52
Haber Güncellenme Tarihi: 21.05.2024 14:36
Kaynak: Bülten
Genç Sağlık Sendikası, Bursa'da rekor büyüme oranına ulaştı 

Geçen yıl yapılan sayıma göre bu yıl resmi olarak yüzde 176 büyüme gerçekleştiren Genç Sağlık Sendikasında toplantıya İl Başkanı Burhan KILIÇ ve İl Başkan Yardımcılarından Mehmet Emin Akçiçek katıldı.

Bursa İl Başkanı KILIÇ yaptığı açıklamada "Sağlık çalışanlarının yıllarca özlediği, beklediği siyasetsiz ve sosyal sendikacılığı tüm meslektaşlarımıza ispatlamış olmanın gururunu yaşıyoruz. Genel Başkanımız Osman Kaya'nın öncülüğünde sadece bir buçuk yıl önce çıkmış olduğumuz hak arama mücadelesinde Bursa'da yüzde 176 üye artışımız bugün resmi olarak ispatlanmış oldu. Ülkemiz genelinde tüm sağlık kurumlarında benzer rekor büyüme oranlarına ulaştık. Kısa sürede yüzlerce hukuki zafere, onlarca basın açıklaması ve eyleme, hiçbir sendikanın yapamadığı sayısız sosyal etkinliğe imza atarak sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının beklediği sendikayı dizayn etmiş olduk. Birçok sendika üye sayılarında önemli kayıplar yaşarken Genç Sağlık Sendikamıza gösterilen rağbet ve teveccühü karşılıksız bırakmayacağız. Hukuki gücümüz ve sosyal sendikacılık anlayışımızla fark yaratmaya devam edeceğiz. " dedi.

Kaynak: Bülten

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.