Hava Durumu

HKMO Bursa Şubesi'nde gündem arazi toplulaştırma oldu

HKMO Bursa Şubesi ev sahipliğinde sektör paydaşlarının katılımıyla arazilerde toplulaştırma semineri düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 26.03.2022 13:35
Haber Güncellenme Tarihi: 26.03.2022 13:35
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bursahakimiyet.com.tr
HKMO Bursa Şubesi'nde gündem arazi toplulaştırma oldu

HKMO'nun konferans salonunda organize edilen seminere, Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Bursa Şubesi Başkanı Göksel Birsen, HKMO Bursa Şube Başkanı Başar Bulut, Çınar Taşınmaz Değerleme ve Müşavirlik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Duyar, emlakçılar ve değerleme uzmanları katıldı.

Çiftçilerin tarım ekimi için kullandığı arazilerini ekonomik hale getirmek, çeşitli girdi maliyetlerinden kurtarmak, dağınık halde bulunan arazileri bir araya getirerek verimli kullanılmasını sağlamak amacıyla devlet tarafından hayata geçirilen toplulaştırma hakkında katılımcılara Ziraat Yüksek Mühendisi Alper Medetoğlu ve Harita Mühendisi Orkun Çalışır tarafından sunum yapıldı.

Düzenlenen seminere ev sahipliği yapmaktan ve sektör paydaşlarıyla bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını dile getiren HKMO Bursa Şube Başkanı Başar Bulut, sektör temsilcilerinin gelişimine katkı sağlayacak organizasyonlarda yer almayı ve bilgilendirmelerde bulunmayı önemsediklerini belirtti.

Gayrimenkul sektörünün teknik ve akademik anlamda bileşeninin HKMO olduğunu vurgulayan Başkan Bulut, "Biz mülkiyetin doktorlarıyız" diyerek şunları söyledi:
"Bir yerde mülkiyet sorunun varsa hastalığı teşhis edecek ve çözecek olan da harita mühendisleridir. Değerleme sektöründe öncü firmalarından Çınar Gayrimenkul ve TÜGEM'le yaptığımız toplantı sonrasında son yıllarda ülkemizde hızla yayılan arazi toplulaştırma ile ilgili sektördeki bilgi eksikliğinin giderilmesine katkı yapmak için seminer organize etmeye karar verdik. Verimli geçen bu semineri daha da büyütmeyi ve çalıştay haline getirmeyi arzuluyoruz. Bilgi, paylaştıkça zenginleşir."

"AKADEMİK ODALARLA BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ"

22 ilde faaliyet gösteren TÜGEM Bursa Şube Başkanı Göksel Birsen de meslektaşlarının gelişimlerine katkı sağlamak için çeşitli organizasyonlarda yer almayı önemsediklerini dile getirerek, "Meslektaşlarımızın yeni gelişmelere uyum sağlaması için seminerler, eğitimler organize ediyoruz. Toplulaştırma çok konuşuluyor fakat herkes eksik bilgilere sahip. Bu konunun ayrıntılı olarak masaya yatırılması gerektiği noktasında HKMO yönetimiyle istişare ederek bu eğitimi düzenledik. Buradan aldığımız bilgiler, tüketiciye ulaştıracağımız bilgiler olacak. Bizim için çok kıymetli olan akademik odalarla birlikte hareket ederek sektörde faaliyet gösteren arkadaşlarımızın gelişimine katkı sağlamalıyız. Meslektaşlarımızın da gelişimleri için düzenlenen eğitimlere katılmaları önem arz ediyor" dedi.

Çınar Taşınmaz Değerleme ve Müşavirlik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Duyar da, "Bursa Gayrimenkul Platformu, gayrimenkul değerleme uzmanları, TÜGEM ve HKMO gibi birleşenlerle ortak bir zeminde buluşarak Bursa'daki gayrimenkul hizmetlerinin kalitesinin artırılması noktasında çalışıyoruz. Son dönemde sıkça gündemde olan arazi toplulaştırma konusunda HKMO ev sahipliğinde bir araya geldik" diye konuştu.

Seminer katılımcıların soruları ve önerileri ile son buldu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.