Hava Durumu

Meteoroloji’den Bursa için bir yağış uyarısı daha geldi: Hafta sonuna kadar… (5 Mart 2024 Bursa’da hava durumu nasıl?)

Bursa’da hava durumu nasıl? Meteoroloji Bursa için 5 Mart 2024 Salı günü hava tahmin raporunu yayınladı. Şehir genelinde öğle saatlerinden itibaren bölgesel olarak sağanak yağış geçişleri etkili olmaya başlarken sıcaklık ise en yüksek 16 derece olarak ölçülüyor. Öte yandan termometrelerde düşüşlerle birlikte yağış geçişleri hafta sonuna kadar aralıklarla sürecek. İşte Bursa için 5 günlük hava durumu detayları…

Haber Giriş Tarihi: 05.03.2024 08:00
Haber Güncellenme Tarihi: 05.03.2024 09:23
Kaynak: İrem Özyılmaz
Meteoroloji’den Bursa için bir yağış uyarısı daha geldi: Hafta sonuna kadar… (5 Mart 2024 Bursa’da hava durumu nasıl?)

Meteoroloji’nin Bursa için hazırladığı 5 günlük yeni tahmin raporunda gün içerisinde bölgesel olarak görülecek yağış geçişleri için saat vererek ve hafta sonu uyarısı yapıldı. İşte detaylar…

Yeni haftanın ikinci iş gününe 5 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde çok bulutlu gökyüzüyle birlikte gün doğumu yaşandı.

Öğle saatlerine doğru da çok bulutlu gökyüzü ile birlikte termometreler 8 derece seviyelerinde seyrediyor.

Öğle saatlerinde şehir genelinde yer yer yüzünü göstermeye başlayan sağanak yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı 13 derece seviyelerinde seyrini sürdürüyor. 

Öğle saatleri sonrası 16 derece seviyelerinde ölçülen termometrelerle birlikte yer yer sağanak yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzü şehre hakim oluyor.

Akşam saatlerine doğru termometreler 14 derece olarak ölçülürken sağanak yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde bölgesel olarak görülen yağış ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler 7 derece seviyelerinde ölçülüyor. Gece saatlerinde de yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler 7 derece seviyelerinde ölçülecek.

YAĞIŞ GEÇİŞLERİ HAFTA SONUNA KADAR SÜRECEK

Meteoroloji’nin 5 günlük hava tahmin raporuna göre Bursa genelinde yağış geçişleri hafta sonuna kadar sürerken sıcaklıklarda da önemli düşüşler bekleniyor.

Yeni haftanın üçüncü iş gününde (YARIN) sıcaklık sabah saatlerinde 4 derece seviyelerinde ölçülüyor. Gün içerisinde yer yer sağanak yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte en yüksek sıcaklık 12 derece seviyelerinde seyrediyor.

Haftanın dördüncü iş gününde (PERŞEMBE) sabah saatlerinde termometreler 2 derece olarak ölçülürken gün içerisinde yer yer yağış geçişleri  ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte en yüksek sıcaklık 14 derece seviyelerinde ölçülecek.

Haftanın son iş gününde (CUMA) sıcaklık sabah saatlerinde 3 derece olarak ölçülüyor. Gün içerisinde bölgesel olarak görülen yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 10 derece seviyelerinde ölçülecek.

Hafta sonunun ilk gününde ise (CUMARTESİ) termometreler sabah saatlerinde sıcaklık 0 derece seviyelerinde ölçülüyor. Gün içerisinde yer yer yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler 11 derece seviyelerinde ölçülüyor.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (5 MART 2024)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

Kaynak: İrem Özyılmaz

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.