Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

MHP Bursa Milletvekili Ataman'dan ABD'ye "terör fonu" tepkisi: Açık bir tehdittir

ABD kongresinde onaylanan 2024 savunma bütçesinde terör örgütü PKK/YPG’nin faydalanacağı 156 milyon dolarlık fon ayrıldığını açıklayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri, Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, "ABD’nin bu pervasız tavrı Türkiye Cumhuriyeti’nin milli güvenliğine açık bir tehdittir. " dedi.

Haber Giriş Tarihi: 15.12.2023 14:47
Haber Güncellenme Tarihi: 15.12.2023 14:47
Kaynak: Haber Merkezi
MHP Bursa Milletvekili Ataman'dan ABD'ye "terör fonu" tepkisi:  Açık bir tehdittir

MHP Bursa Milletvekili Ataman, 2024 savunma bütçesinde terör örgütü PKK/YPG’ye 156 milyon dolarlık fon ayıran ABD'ye çok sert tepki gösterdi.

Ataman sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

ABD kongresinde onaylanan 2024 savunma bütçesinde insanlık düşmanı cani terör örgütü PKK/YPG’nin faydalanacağı 156 milyon dolarlık fon ayrıldığı açıklandı.

ABD, PKK/YPG’ye ayırdığı bu “terör fonu” ile terör örgütlerini eğitip donatmasının yanında finans kaynağını da sağladığını bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Sınırlarımızdaki terör örgütlerinin finansörlüğünü yapan ABD, terör örgütlerini her yönden destekleyen bu tavrı ile müttefiklik ilişkilerini pervasızca çiğnemektedir.

ABD’nin savunma bütçesinde kaynak ayırdığı terör örgütü PKK/YPG, Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırlarında palazlanmaya çalışıp ülkemizin bölünmez bütünlüğüne karşı tehdit oluşturmaktadır.

ABD’nin savunma bütçesinde terör örgütlerine ayırdığı 156 milyon dolarlık “terör fonu” bölgedeki mazlumlara ölüm ve gözyaşı olarak dönmektedir.

ABD’nin bu pervasız tavrı Türkiye Cumhuriyeti’nin milli güvenliğine açık bir tehdittir.

Terör örgütünü açık açık destekleyen sözde müttefik ABD şunu bilmelidir ki; Türkiye ne terörle mücadelesinden taviz verir ne de Irak ve Suriye’deki mazlumları eli kanlı teröristlerin insafına bırakır!

“Bir gece ansızın geldiğimizde” terör örgütlerini pervasızca destekleyerek milli güvenliğimizi tehdit eden ABD’nin tek çaresi beslediği teröristleri mayın eşeği gibi ortada bırakarak sığınaklara saklanmak olacaktır!

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.