Hava Durumu

MHP Bursa Milletvekili Ataman'dan Ramazan öncesi yapılan zamlara tepki: Gıda teröristleri!

Ekonomik tetikçilerin yaklaşan 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri öncesinde tekrar ortaya çıktığını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri, Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, "Bu gıda teröristlerinin zam üstüne zam yapması,  en temel insani ihtiyaçları milletimizin sofrasından çalmaya çalışması; hiçbir vicdani ve ahlaki değerle açıklanamayacağı gibi ekonomik verilerle de bağdaşmamaktadır." dedi.

Haber Giriş Tarihi: 06.03.2024 12:41
Haber Güncellenme Tarihi: 06.03.2024 12:41
Kaynak: Haber Merkezi
MHP Bursa Milletvekili Ataman'dan Ramazan öncesi yapılan zamlara tepki: Gıda teröristleri!

MHP Bursa Milletvekili Ataman, Ramazan ayı öncesi gıdada yapılan fahiş fiyat artışlarına tepki gösterdi.

Ataman sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Hemen her seçim öncesi milletimizin iradesine ipotek koymak için türlü oyunlarla karşımıza çıkan ekonomik tetikçiler yaklaşan 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri öncesinde yine ortaya çıkmıştır.

Milletimizin sofrasına göz diken, ekonomi üzerinden Türk milletini terbiye etmeye çalışan fırsatçılar şimdi de yaklaşan mübarek Ramazan ayını ve yerel seçimleri adeta bir fırsat bilmiş, fiyat artışları ve özellikle de kırmızı et fiyatlarındaki fahiş artışlar ile karşımıza çıkmışlardır.

Bu gıda teröristlerinin zam üstüne zam yapması,  en temel insani ihtiyaçları milletimizin sofrasından çalmaya çalışması; hiçbir vicdani ve ahlaki değerle açıklanamayacağı gibi ekonomik verilerle de bağdaşmamaktadır.

Dünya genelinde üretim ve ekonomide yaşanan sorunların ülkemizde de hissedilmesine rağmen topraklarımızın zenginlikleri ile beraber özellikle devletimizin son dönemde tarımsal ve hayvansal üretimde yaptığı atılımlar ve desteklemeler sayesinde üretimimiz güçlü bir şekilde yoluna devam etmektedir.

Hayvansal üretim noktasında 53 milyon küçükbaş, 16 milyon 500 bin büyükbaş hayvan sayısı potansiyeline sahip olan ülkemiz hayvansal üretiminde her geçen gün kalite ve verim yönünden ciddi bir gelişme sağlamaktadır.

Tarım ve Orman Bakanlığının kontrolleri çerçevesinde 2023 yılında özel sektör tarafından 550 bin besilik büyükbaş hayvan ithalatı gerçekleştirilmiştir.

Böylelikle hayvansal ürün ile ilgili hem üreticilerimiz ve hem de tüketicilerimiz koruma altına alınmıştır.

Gelinen noktada 2024 yılı için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanan 600 bin başlık besilik hayvan ithalatı ile ilgili Et ve Süt Kurumunun yetkilendirilmiş olması; bir önceki sene yaşanan sıkıntılarında ortadan kaldırılarak daha güçlü bir politika ortaya konmasını sağlamıştır.

Devletimizin hayvansal üretimi ve tüketimi kontrol altında tutmasında, fiyat istikrarının sağlanmasında ve hayvansal ürün piyasasının dengelenmesinde önemli bir görevi üstlenen Et ve Süt Kurumu bu görevi en iyi şekilde yerine getirmektedir.

Et ve Süt Kurumu’nun 600 bin başlık besilik büyükbaş hayvan ithalatı ile ilgili bir takım fırsatçı çevrelerin art niyetli yorumları ekonomik tetikçilerin operasyonudur.

Haksız fiyat artışlarının ve fırsatçıların önüne geçmek için Tarım ve Orman Bakanlığının hayvansal üretim konusunda en önemli kurumu olan Et ve Süt Kurumunun yetkilendirilmesi son derece yerinde olmuştur.

Yaklaşan seçimleri bir fırsat görerek, ülke ekonomisinin her alanında kılık değiştirip karşımıza çıkan bu fırsatçı çevreler, üreticimizin ve tüketicimizin kanını emmek isteyen parazit bir yapı halini almıştır.

Ancak Devletimiz gerekli önemleri almıştır.  Tarım ve Orman Bakanlığının hayvancılık politikaları yerinde ve karalı bir şekilde devam etmektedir.

Milletimizin helal sofrasına operasyon çeken ekonomik tetikçiler kaybetmeye mahkumdur.

Özellikle yakın dönemde yaşayacağımız Ramazan ayının maneviyat dolu iklimini dahi ekonomik operasyonlar ve fırsatçılık ile yaralamaya çalışan bu çevrelere devletimizin ve milletimizin asla geçit vermeyeceğine sonuna kadar inanıyoruz.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman milletimizin yanında ve devletimizin gıda teröristlerine karşı verdiği mücadelenin sonuna kadar arkasındayız.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.