Hava Durumu

Nilüfer Başkan Adayı Şadi Özdemir; "Büyükşehir’e güç katacağız"

Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir Sönmez Medyayı ziyaret etti. CHP Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir, Sönmez Medya’yı ziyaret etti. Nilüfer’in “100” güldüren projelerini anlatan Özdemir, Nilüfer olarak her zaman destekleyeceğimiz 3 ana unsur genç, kadın ve tarım olacak. Bu konular Nilüfer’de her şeyden önce olacak. Büyükşehir’e güç katmak istiyoruz. Büyükşehir’i almak her şeydir” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 19.03.2024 15:23
Haber Güncellenme Tarihi: 19.03.2024 15:47
Kaynak: Erhan Bedir
Nilüfer Başkan Adayı Şadi Özdemir; "Büyükşehir’e güç katacağız"

Haber: Erhan BEDİR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir, Sönmez Medya ziyaretinde, Sönmez Medya Genel Müdürü Burak Özgün, Köşe Yazarı Namık Göz, Genel Yayın ve Yazıişleri Müdürü Kemal Göz, AS TV Genel Koordinatör Ersin Yıldıran, AS TV Program Müdürü Sevda Kurul, Bursa Hakimiyet Gazetesi Haber Müdürü Serhat Tuncel, AS TV Haber Editörü ve Spikeri İrem Özyılmaz, Editör Erhan Bedir ve Onur Genç ağırladı. Nilüferlilerin artık Nilüfer’de yaşamanın ayrıcalıklarını yaşayacakları yeni bir döneme girdiklerini söyleyen Başkan Adayı Şadi Özdemir, “Yeni yollar bulmamız, yeni şeyler yapmamız gereken yepyeni bir eşikteyiz. Nilüfer de her şey gibi hızla değişiyor, gelişiyor, büyüyor. Bu hizmet yarışında bayrak artık bizde. Bu bayrağı daha ileriye, daha yükseğe çıkarmak ana görevimiz” dedi. Nilüfer’de her daim destekleyecekleri 3 ana unsurun genç, kadın ve tarım olduğuna dikkat çeken Özdemir, “Gençlerimiz, kadınlarımız ve tarım sektörü Nilüfer’de her zaman desteklenecek. Bu konular Nilüfer’de her şeyden önce olacak” dedi.

NİLÜFER’İN KÖYLÜSÜ NİLÜFER’İN EFENDİSİ

Nilüfer’in köylüsünü ayağa kaldıracakları projeler hazırladıklarına değinen Şadi Özdemir, “Nilüfer’in yüzde 74’nün tarım, orman ve mera alanına sahip. Tarım kıymetlenmediği sürece göç sorunu çözülemez. Bu nedenle Nilüfer’deki tarımla uğraşan tüm köylülerimizi ve çiftçilerimizi yeniden ayağa kaldıracağız. Bir zeytin ağacının ömrü 2 bin yıl, Bursa’dan geçen bir otoban için 250 bin zeytin ağacı kesildi. Düşünün 70 kuşağı besleyecek bir ürünü düşünmeden kesip yok edebiliyorlar. Bu nedenle Nilüfer’in tarım ve tarım ürünlerine yönelik önemli bir canlanma ve kalkınma hamlesi düşünüyoruz. Üretim kadar satış ve pazarlama konusunda da artık belediye olarak işin ortağı olacağız. Mühendis desteği vererek üretimi kooperatifleşme ile doğru üretip, pazarlama ve satış yönünde de belediyenin de devreye girmesiyle tescillenmiş coğrafi işaretli ürünlerimizi tüm dünyaya pazarlamak olacak. Kadınlarımızın evinde ve bahçesindeki ürettiği ürünleri de kooperatif çatısı altında kazanca dönüşmesini sağlayacak. Yeni dönemde bu sistem ile Köylünün milletin efendisi olduğu yada Nilüfer’in köylüsü Nilüfer’in efendisi olduğu bir noktaya gitmek gerekir” dedi.

NİLÜFER’İN NÜFUSU 3 KAT ARTACAK

Nilüfer’de çok hızlı bir kentsel dönüşüm projelerinin olduğuna dikkat çeken Başkan Adayı Şadi Özdemir, “Sadece Ataevler de yüzlerce kentsel dönüşüm projesi var. Bursa’nın en çok kentsel dönüşüm projesi Nilüfer’de. Hal böyle olunca sadece Ataevler, Beşevler ve İhsaniye değil tüm Nilüfer’deki mevcut kentsel dönüşüm projeleri tamamlandığında Nilüfer’in nüfusu 3 kat artacak. Bursa’nın diğer ilçelerinde hane başına bir araç düşerken bu Nilüfer’de iki hatta üç. Nüfusun da 3 kat artacağını düşündüğünüzde içinden çıkılmaz bir hal alacak. Bu Nilüferlinin yaşam kalitesini ve alanını düşürecek, trafiğini ve hava kalitesini de olumsuz yönde etkileyecek. Nilüfer’de bölgesel dönüşüm yapmak zorundayız. Nilüfer’de deprem yarın olacakmış gibi depreme dayanıklı malzemelerin depolanacağı özel bir lojistik merkezi kuracağız. Ekipmanlarımızı hazır tutarak, şehrimizi depreme karşı güçlü kılmak için çalışacağız. Ayrıca Deprem Parkları projemiz var. Altyapı çalışmalarından yenilenebilir enerji sistemlerine kadar bir dizi önlem alarak, deprem anında güvenli ve sürdürülebilir alanlar oluşturmayı planlıyoruz” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR İÇİN DE ÇALIŞIYORUZ

Nilüfer’de seçim stratejisi ve çalışmalarının çok doğru ilerlediğini söyleyen Başkan Adayı Şadi Özdemir, “Önceki akşam PodyumPark’taydım kime gitsem Osmangazi’den Yıldırım’dan vatandaşlarımız gelmiş. İnanın Nilüfer’li seçmen bulamadım. Bunun nedeni ise güvenli, konforlu ve nezih sosyalleşme ortamlarının olmasıdır. Bizde Bursa’yı Nilüfer gibi yapmak için çalışıyoruz. Nilüfer’i gönülden seven, Nilüfer’in her metrekaresinde emeği olan CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey’in de Bursa’yı alması için çalışıyoruz. Büyükşehir’e güç katmak istiyoruz. Büyükşehir’i almak her şeydir ve her şeyden de kıymetlidir. Ben 15 yıldır Büyükşehir’i alacağımızı söylüyorum ve 31 Mart’ta da alacağımıza inanıyorum. Büyükşehir’i kazanabilmek için de partimizin nerede ve neye ihtiyacı var ise orada olacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Erhan Bedir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.