Hava Durumu

TEP Bursa Osmangazi İlçe Teşkilatı’nda görev dağılımı gerçekleşti

Türkiye’de asgari ücretin altında aldıkları ücretle geçinmek zorunda bırakılan emeklilerin haklarını savunarak daha iyi yaşam koşullarına sahip olmasını sağlamak misyonuyla kurulan Türkiye Emekliler Partisi (TEP), Bursa’nın ilçelerindeki teşkilatlanma çalışmalarını hızla tamamlıyor.

Haber Giriş Tarihi: 20.03.2024 08:41
Haber Güncellenme Tarihi: 20.03.2024 08:41
Kaynak: Bülten
TEP Bursa Osmangazi İlçe Teşkilatı’nda görev dağılımı gerçekleşti

Türkiye’de çalışan emekçilerin ve emeklilerin siyasi platformdaki sesi olmayı hedefleyen TEP,  teşkilatlanma çalışmaları kapsamında geçtiğimiz haftalarda Osmangazi İlçe Başkanlığı’nın açılışını gerçekleştirmişti.

TEP Başkanı Ahmet Duman’ın katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreninin ardından ilk kez toplanan TEP Osmangazi İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu, görev dağılımını yaptı.

İlçe başkanlığı tarafından belirlenen; yönetim kurulundaki isimlerin görevleri ve komisyon üyeleri de kamuoyunun bilgisine sunuldu. Açıklanan listede yönetim kurulu üyelerinin; uzmanlık alanlarına uygun şekilde, tecrübeli ve yetkin oldukları görevlere getirildikleri gözlemlendi.

“EMEKLİLERİMİZİ EZDİRMEYECEĞİZ”

TEP Osmangazi İlçe Başkanlığı görevine getirilen Müberra Özdemir, görev dağılımının ardından yaptığı açıklamada;  “Partimiz başta emekli olmak üzere, köylü ve esnaftan yana olup çürümüş sermayeden yana olan sistemi kökten değiştirmek için tüzük ve programını hazırlamıştır. Türkiye’de emeklilerimizi hiç kimsenin ezmesine izin vermeyeceğiz. Ana konumuz emekliler ve emeklilik yasasının düzeltilip yaşam şartlarının iyileştirilmesidir. Emeklinin hak ettiği kaliteli ve insanca yaşam sürmesi, temel hedefimizdir. Ülkenin kayıpları kazanca döndüğünde başta emekliler olmak üzere tüm toplum refaha ulaşmış seviyede olacaktır. Bizler; emeklilerimizin haklarını koruduğumuzda, bütün çalışan emekçilerimizin haklarını da korumuş olacağız.” dedi.

TEP Osmangazi İlçe Başkanlığı’nda görev dağılımı şu şekilde:

Başkan: Müberra Özdemir 

İlçe Sekreteri: Mehmet Çınar Hastürk

İlçe Saymanı: Özcan Yeşildağ

İlçe Eğitim Sekreteri: Ülfet Hayman

İlçe Bilişim Sorumlusu: Duygu Sert

İlçe Kadın Kolları: Ayşe Kahramanoğlu Nilüfer Sert

İlçe Esnaf Komisyon Başkanı: Hasan Yaşar Mehmet Aksoy

İlçe Çalışanlar ve İşçiler Komisyon Başkanı: Ahmet Aşık 

Kaynak: Bülten

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.