Hava Durumu

Bursaspor Başkanı Enes Çelik: Türkiye’de iş yapmamayı göze alırlar

Bursaspor Başkanı Enes Çelik yeni görevindeki ilk gününde önemli açıklamalar yaptı. Teknik direktör konusunda çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Çelik transfer tahtasında zorluk çıkaranlara da seslendi. Enes Çelik, “Sırf Bursaspor’un önünü kapatmak için uğraşmamalılar. 4 milyonluk şehirle bu insanlar uğraşamaz. Sadece Bursa değil Türkiye’de iş yapmamayı göze almış olmaları gerekiyor.” dedi. 

Haber Giriş Tarihi: 27.05.2024 15:52
Haber Güncellenme Tarihi: 27.05.2024 15:52
Kaynak: Haber Merkezi
Bursaspor Başkanı Enes Çelik: Türkiye’de iş yapmamayı göze alırlar

Bursaspor Başkanı Enes Çelik mazbata töreninde yaptığı açıklamayla gündemdeki konular ve gelecek planlamasıyla ilgili bilgiler verdi.

İYİ VE KÖTÜ NİYETLİLER VAR

Çelik, Sinan Bür yönetiminden sportif anlamda destek alacaklarını açıkladı. Transfer tahtasındaki son duruma değinen Enes Çelik, bazı dosyalarla ilgili görüşmelerinin sürdüğünü söyledi. Çelik, “Tam sayı da vermek istemiyorum ama ağırlıklı olarak birçoğu ile anlaşmış durumdayız. Kalanlarla alakalı da siz de takdir edersiniz ki iyi ve kötü niyetliler var. Avukatlar ve menajerler araya giriyor. Futbolcular arasında standartsızlık da yapmak istemiyoruz. Sırf Bursaspor’un önünü kapatmak için uğraşmamalılar. 4 milyonluk şehirle bu insanlar uğraşamaz. Sadece Bursa değil Türkiye’de iş yapmamayı göze almış olmaları gerekiyor. Yüzde 75 anlaşmışken, bu yüzde 25, ‘Yok vaktim yok, şöyle böyle’ diye devam ederlerse Bursalılar da bu isimleri bilir. Kimsenin hakkını vermemek gibi bir durumumuz yok. Bir elin parmakları kadar insan kaldı. Bunlarla da anlaşacağız. Aksi halde de tekrar konuşuruz ne yapacağımızı.” dedi. 

KAMPANYAYA DESTEK ÖNEMLİ

Teknik direktör arayışlarını devam ettiğini dile getiren Bursaspor Başkanı Enes Çelik, “Tahta açılmadan hoca getiremeyiz. Teknik direktörle ilgili her şey bitmeden bir şey açıklayamayız. Bizim de o noktada temaslarımız var.” diye konuştu. Stadyum isim hakkıyla ilgili temas halinde olduklarını ve görüştükleri kişilerin kongreye geldiğini vurgulayan Çelik gelişmeleri paylaşacaklarını söyledi. ‘Yayındayım’ kampanyasına destek verilmesinin önemine değinen Enes Çelik, “Kampanyamızda ağırlıklı olarak iş insanlarımızı hedefliyoruz. O isimleri bu tarafta çekmemiz lazım. Tabii ki Bursaspor taraftarının katkıları var ama özellikle iş insanlarını davet ediyoruz. Çok özverili insanlar var. 1 kuruşlarını dahi zayi etmeyeceğiz. Biz taraftarımızdan stadyumu doldurması bekliyoruz. Maksimum kombine satışı ve formaya büyük ilgi bekliyoruz.” diye konuştu. Eski yöneticilerin alacaklarıyla silgili de düşüncelerini aktaran Enes Çelik, “Birçoğu dostumuz, ağabeyimiz. O noktada Bursaspor için gerekeni yapacaklarını düşünüyorum. Ama öncelik sıramız onlar değil” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.