Hava Durumu

Bursaspor'dan şirketleşme açıklaması: Bu sisteme geçmek zorundayız

Bursaspor Genel Sekreteri Erkan Öncel, şirketleşme konusuyla ilgili olarak, “Öncelikle belirtmeliyim ki kulüp olarak bu sisteme geçmek zorundayız. Federasyon ile yaptığımız toplantıda bunu da dile getirdiler. Bununla birlikte kulübümüzün menfaatlerini koruyarak hareket edeceğiz” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 29.02.2024 13:44
Haber Güncellenme Tarihi: 29.02.2024 13:44
Kaynak: Haber Merkezi
Bursaspor'dan şirketleşme açıklaması: Bu sisteme geçmek zorundayız

Bursaspor Kulübü Genel Sekreteri Erkan Öncel ve Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Güleç herkesin merak ettiği şirketleşme konusuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“TFF ÜST LİGLERDEKİ TAKIMLARIN ŞİRKETLEŞMESİ YÖNÜNDE KARAR ALDI”

“Son dönemde gündeme gelen şirketleşme hamlelerimiz ile devam edelim. Öncelikle belirtmeliyim ki kulüp olarak bu sisteme geçmek zorundayız. Federasyon ile yaptığımız toplantıda bunu da dile getirdiler. Bununla birlikte kulübümüzün menfaatlerini koruyarak hareket edeceğiz. Kimseyi zarara uğratmak istemiyoruz. Bu konuyla ilgili bizleri arayan herkesle iletişime geçiyoruz, toplantılar yapıyoruz. Hangi modelin bize daha uygun olduğu konusunda araştırmalarımız devam ediyor. Bir ekip oluşturduk ve onlar da ellerinden geleni yapıyorlar. Bu durum bizi mutlu ediyor ve umuyoruz ki bu süreçten de alnımızın akıyla çıkacağız. Bizim dernek statüsünden varlığımızı sürdürmemiz çok zor. TFF de üst liglerdeki takımların şirketleşmesi yönünde karar aldı.”

“MİKRO BÜTÇELER YÖNETEN İNSANLAR, MAKRO DÜZEYDE BÜTÇELERİ YÖNETEMEZ”

Bursaspor Kulübü Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Güleç de şirketleşme ile alakalı önemli açıklamalar yaptı. Güleç, “Biz 100 günlük bir görev süresi için buraya geldik. Buradan enkaz edebiyatı da yapabiliriz, top da çeviririz ama biz gelirken bunların hiçbirini yapmamak için geldik. 100 gün sonra da takdiri kongre üyelerine bırakacağız. Projelere baktığımda da içinden çıkılmaz işler gördük. 5 aylık yönetimin 10 yıllık sözleşme imzaladığını da gördük. Biz polemik oluşturmak için demiyoruz bunları. Ama sistem böyle asla gitmez. Eskinin derdi ile mi uğracağız, yoksa yeni projelerle mi uğraşacağız. Şirketleşme konusunu Bursa kamuoyuna sunduk ve güzel de tepkiler aldık. Şirketleşmekle alakalı çok süreç var. Mikro bütçeler yöneten insanlar, makro düzeyde bütçeleri yönetemez. Biz bu işi hem ulusal hem de global çağta finans uzmanları ile görüşeceğiz. BTSO’nun üst düzey yöneticileri ile tartışacağız. Belki FIFA’dan bir isim de olacak o masada. Bursa’yı iyi tanıyan isimler de olacak. Camianın da kendi yapısında bir düzeni var. Bu durumlar da bizi aşıyor. Biz gündeme getirdik ve gerekli mercilere durumu ilettik. Mayıs’taki gelecek olan yönetim kurulunun da bu işte kararlı olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“PROFESYONELLERİN YÖNETMESİ GEREKİYOR”

Gökhan Güleç, sözlerine şöyle devam etti:

“Bursaspor’un faydasına ne gerekiyorsa onu yapacağız. Tek bir modeli oylatmak istemiyoruz. Birden fazla modele bakıyoruz. Barcelona, Twente, Ajax, Blacburn Rovers modelleri gibi hepsine bakıyoruz. Elimizden gelen ne varsa masaya koyacağız. Üst düzey durum bunlar. 1,5 milyar TL’lik artı bütçeyi dahi biz yönetemeyiz. Bunlar için finans uzmanları lazım. Kaldı ki biz eksi 1,5 milyar TL bakiyedeyiz. Kimse de bu rakamlarla muhattap olmadı. Bunları yönetecek insanların profesyonel olması gerekiyor. Biz çok ortaklı bir yapı düşüncesindeyiz. Bursa’nın vazgeçilmez kişilerinin de bu konuda somut adımlar atması gerekiyor. Bursaspor camiasının tüm unsurlarının işin içine katmamız gerekiyor. Kongre üyeleri de başrolde olabilir. Ancak bazı şeylerin de mahrem konuşulması gerekiyor. Bursaspor’un hassasiyetinin de farkındayız.”

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.