Hava Durumu
mobmenu

Son Dakika

  Asgari ücret zammında en güçlü olasılık: 17 bin 100 TL! Refah payı ne kadar olacak?

  Enflasyon ve enflasyona bağlı olarak artan hayat pahalılığı Türkiye'nin gündem maddesi olarak en üst sıralarda yer alırken; milyonlar emekli aylıkları ve asgari ücret zammını merak ediyor. Hükümet yaklaşık iki ay önce yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 65 olarak açıklarken; uzmanlar refah payının da eklenmesiyle asgari ücret zam sonrası beklenen rakamın 17 bin TL'nin üzerinde olabileceğini belirtiyor.

  Haber Giriş Tarihi: 14.11.2023 20:37
  Haber Güncellenme Tarihi: 14.11.2023 20:37
  Kaynak: Haber Merkezi
  https://www.bursahakimiyet.com.tr
  Asgari ücret zammında en güçlü olasılık: 17 bin 100 TL! Refah payı ne kadar olacak?

  Asgari ücret zammı ne kadar olacak? Yeni asgari ücret 15 bin TL'nin altında kalır mı, üstüne çıkar mı? Yeni yıla doğru hızla ilerlerken, milyonlarca çalışan bu soruların yanıtını aramaya başladı. Yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında alım gücünde düşüş yaşayan vatandaşlar, gözlerini yapılacak zam oranına dikerken; asgari ücret zammı için beklenen denklemde enflasyon oranı ve refah payı var.

  ENFLASYON ORANI 'CEPTE'

  Şu an itibariyle asgari ücret zammında enflasyon oranının 'cepte' olduğunu belirten uzmanlar, yıl sonu için benklenen enflasyon oranının yüzde 65 olduğuna dikkat çekiyor.

  REFAH PAYI BEKLENTİSİ OLUŞTU

  İlk altı ay için açıklanan enflasyon oranının yüzde 23.64 olduğunu hatırlatan uzmanlar, refah payı beklentisinin oluştuğuna işaret ediyor.

  REFAH PAYI NE KADAR OLACAK?

  Beklentilere göre refah payı ise yüzde 5-15 arası bir rakamda olacak.

  ASGARİ ÜCRET ZAMMINDA ÖNE ÇIKAN SENARYO

  Milyonlarca çalışan asgari ücret zammının ne kadar olacağını merak ederken, en güçlü ihtimal olarak ise 17 bin TL'nin üzerinde bir rakam öne çıkıyor.

  YÜZDE 50'LİK ZAMLA 17 BİN 100 TL!

  TV 100'e konuşan uzman isim, yüzde 50'lik bir zam oranıyla yeni yılda asgari ücretin 17 bin 100 TL'ye yükselmesini en güçlü olasılık olarak gördüğünü belirtti.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar
  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.