Hava Durumu

Alçaklar! Her detayı mide bulandıran olay: Engelli çocuğa tecavüz için tüm köy sıraya girdi

Antalya’da zihinsel engelli çocuğun 14 yaşından itibaren köydekilerin tecavüzüne uğradığı ortaya çıktı. Mide bulandıran skandalın detayları kan dondurdu.

Haber Giriş Tarihi: 18.06.2024 12:05
Haber Güncellenme Tarihi: 18.06.2024 12:05
Kaynak: Halk TV
Alçaklar! Her detayı mide bulandıran olay: Engelli çocuğa tecavüz için tüm köy sıraya girdi

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde yaşayan 14 yaşından itibaren birçok köylü tarafından cinsel istismara maruz bırakılan 17 yaşındaki Ü.A.’nın başından geçenler, bugün ulusal haber kanalları tarafından yeniden gündeme getirildi. İğrenç olay tüm ayrıntılarıyla anlatıldı.

Halk TV’den Mustafa Balcı’nın haberine göre, Antalya’nın Korkuteli ilçesinde 17 yaşındaki zihinsel engelli Ü.A. yıllarca köylülerin cinsel istismarına uğradı.

Bir CİMER ihbarı ile ortaya çıkan skandalda 7 kişi tutuklanmıştı. Annesi ve babası da zihinsel engelli olan Ü.A.’nın başından geçenleri anlattığı ifadeler kan dondurdu.

“Antalya’nın Korkuteli ilçesi son günlerde 17 yaşındaki Ü.A’nın başından geçenler ile çalkalanıyor. Annesi ve babası zihinsel engelli olan, kendisine de ‘Orta Derece Mental Retardasyon’ (zeka geriliği) tanısı konulan Ü.A., köyde çoğunluğu yaşlı insanlardan oluşan birçok kişi tarafından sistematik şekilde istismara maruz bırakıldı.

FAİL SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Söz konusu skandal, mart ayında aynı köyde yaşayan Ahmet K.’nın tutuklanmasıyla ortaya çıktı. Bir süredir köyde dillendirilen söylentilerin ardından Ü.A.’ya cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan Ahmet K., jandarma güçlerinin yaptığı sorgunun ardından Savcılığa sevk edilerek tutuklandı.

Ancak ilk aşamada tek bir failin olduğu düşünülen bu olay, CİMER’e yapılan ihbar ile farklı bir boyuta ulaştı. 30 Nisan tarihli CİMER ihbarının ardından Ü.A.’ya yönelik istismarda bulunduğu söylenen 6 kişiye yönelik incelemeler başlatıldı.

3 YIL BOYUNCA İSTİSMAR DEVAM ETTİ

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Çocuk İzleme Merkezi tarafından yapılan sorgusunda Ü.A., başından geçen korkunç olayları tek tek anlattı. Halihazırda Ahmet K.’nın tutuklu bulunduğu istismar dosyasında ifade veren Ü.A., Ahmet K.'nın dışında 3 yıl boyunca köyden 5 farklı kişinin daha kendisine defalarca kez tecavüz ettiğini anlattı.

ÇOCUĞA TECAVÜZ EDİP, CEBİNE HARÇLIK KOYDULAR!

6 farklı isim tarafından istismara uğradığını anlatan Ü.A., Mayıs ayında verdiği ifadesinde kendisine ilk tecavüz eden kişinin annesinin dayısı 70 yaşındaki Mehmet C. olduğunu belirtti. Mehmet C.’nin kendisine birçok kez istismarda bulunduğunu söyleyen Ü.A., tecavüzlerin ardından Mehmet C. tarafından cebine 10-20 TL gibi paraların koyulduğunu belirtti.

Zamanla köyün ileri yaşlı insanları arasında yayılan dedikoduların ardından farklı isimler de savunmasız Ü.A.’yı gözüne kestirdi.

Ü.A., verdiği ifadede tutuklu bulunan İbrahim K.’nın yanı sıra 70 yaşındaki Mehmet C., 76 yaşındaki Durali G., 80 yaşındaki İbrahim K., 61 yaşındaki Yılmaz .Y. ve 16 yaşındaki M.G., tarafından da kendisine tecavüz edildiğini belirtti.

Ü.A., diğer isimler tarafından da istismara uğradıktan sonra kendisine 100-200 TL paralar verildiğini, kendisinin “istemiyorum” demesine rağmen zorla tecavüze uğradığını aktardı.

ÇOK ERKEN YAŞTA İSTİSMAR EDİLDİĞİ BELGELENDİ

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından yapılan ilk incelemelerde Ü.A.’ya ‘Orta Derece Mental Retardasyon’ bir başka deyişle zeka geriliği tanısı koyuldu.

Hazırlanan raporda, bu teşhise konu kişilerin 30-49 arasında bir IQ’ya sahip oldukları belirtilerek, yalan söylemeye yetecek zeka seviyelerinin bulunmadığı, bu nedenle Ü.A.’nın ifadelerinde anlattıklarının tutarlı olduğunu ve ifadesine itibar edilebileceği belirtti.

Ayrıca Başsavcılığın talebi sonucunda Ü.A.’ya genital muayene yapılırken, henüz 17 yaşında olan Ü.A.’nın kızlık zarında iki adet eski yırtık bulunduğu tespit edildi. Böylelikle Ü.A.’nın en az birkaç yıl öncesinde istismara uğramış olduğu belgelenmiş oldu.

7 KİŞİ TUTUKLU: ÇOCUK KORUMAYA ALINDI

İlk olarak mart ayında istismar iddiası ile gözaltına alınan ve devamında tutuklanan Ahmet K.’nın yanı sıra, derinleştirilen soruşturmada Mehmet C., Durali G., İbrahim K., Yılmaz Y., Mehmet T. Ve M.G. için de tutuklama kararı verildi.

Tutuklu olarak yargılanan isimlere ilişkin istismar iddiaları Ü.A. tarafından kabul edilirken, Çocuk İzlem Merkezi’ndeki ifadesinde Ü.A., yalnızca tutuklu Mehmet T.’nin kendisine bir istismar girişiminde bulunmadığı belirtti

Kendini savunamayacak durumda olan Ü.A.'nın köy ile ilişiği kesilirken, devlet tarafından korumaya alındığı öğrenildi

Kaynak: Halk TV

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.