Hava Durumu
mobmenu

Son Dakika

  Bahçeli: Erdoğan ile aramıza hiç kimse giremeyecektir

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. MHP Genel Başkanı Bahçeli, 'Gazze'ye yüz çevirmemiz saygısızlıktır. Acil ve kalıcı ateşkes sağlanmalı. İsrail onursuz saldırılarına derhal son vermeli.' dedi. Bahçeli siyasette 50+1 tartışmaları ile ilgili olarak ise, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tespiti tutarlı ve anlamlı. Sistemin aksayan yönleri varsa düzeltilmeli. MHP olarak dün ne dediysek bugün de aynı görüşteyiz.' ifadelerini kullandı.

  Haber Giriş Tarihi: 21.11.2023 10:48
  Haber Güncellenme Tarihi: 21.11.2023 14:40
  Kaynak: Haber Merkezi
  Bahçeli: Erdoğan ile aramıza hiç kimse giremeyecektir

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'dan dönüşte Cumhurbaşkanlığı seçiminde uygulanan 50+1'in değişmesi yönünde açıklamaları olmuştu. Bu sözler sonrası Cumhur İttifakı ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ne diyeceği merak ediliyordu.

  Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, 50+1 tartışmalarıyla ilgili açıklamalar yaptı. "Yeni sistem tek kullanımlık işi bitince kenara atılacak reçete değildir" diyen Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Türk milletinin huzur ve barış iradesinin temel harcıdır. Aksayan yönler varsa mutabakatla düzeltilmelidir" dedi.

  Bahçeli'nin, 50+1 tartışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamalar şu şekilde:

  Yurt içinde ve yurt dışından bugünkü toplantımızı takip eden vatandaşlarımızı, kardeşlerimizi bu vesile ile selamlıyorum. Anadolu coğrafyasında bin yıldır varoluş sebebimiz isabetli duruş ve dokunuştur. Milli Birlikte azim ve dirayettir. Tarih boyunca Anadolu medeniyetler ve milletler mücadelesinin mücadele sahasıdır. Coğrafyanın kader olduğu iddia edilir. Vatana adını veren millettir. Devlete adını veren millettir. Sinsi gayeleri Türklüğün varlığını dinamitlemektir. Türk milletine hiçbir mendebur niyet zarar veremeyecektir.

  Türk tarihinin özeti Fırat’ın Batısı Fırat’ın doğusu ile dengelenir. Karabağ’dan Kudüs’e Kabil’den Keşmir’e her menfi hadisenin gelip dayanacağı yer biliniz ki Türkiye’dir.

  'FİLİSTİN’İN HUZURU TÜRKİYE’NİN HUZURUDUR'

  Bu beni alakadar etmez dediğimiz gün bu millete ihanet etmiş oluruz. MHP bu milletin sevdalı yüreği olmaya yeminlidir. Filistin’in huzuru Türkiye’nin huzurudur. Suriye’nin istikrarı Türkiye’nin istikrarıdır.

  Gazze’yi Kudüs’ten Kudüs’ü İstanbul’dan ayırmak akan tarih nehrine karşı boşuna kürek çekmektir. Gazze meselesi güvenlik ve tarih boyutları ile Türkiye’nin meselesidir. Haksızlık karşısında sessiz kalmak dilsiz şeytanlıktır. Gazze Türkiye’nin meselesidir. Ateşkesin olması için daha kaç masum ölmelidir. Türk milleti zalim İsrail'in şeytani oyununa öfkeli.

  Haddini bilen nefsini bilir. Biz kendimizi de haddimizi de rabbimiz de çok şükür bilenlerdeniz. Zafer inananların hanesine yazılacaktır.

  'BİZİM TARİHİMİZDE HOLOKOST YOK'

  İsrail’e para silah desteği destek veren ülkeler katliam tablosundan sorumludur. Gazze’de her saat 6 çocuk hayatını kaybediyor. Bizim geçmişimizin hiçbir sayfasında gaz odası felaketi izleri yoktur. Bizim tarihimizde Holokost yok. Almanya başbakanı yanlış tarafta duruyor. Bunların kendilerine bile hayırları yoktur. Yeni nesil uçak satmak için ayak sürümeleri kendi bilecekleri iş. İsrail saldırılarına derhal son vermeli.

  "GAZZE MESELESİ TÜRKİYE'NİN MESELESİDİR"

  İmparatorluk mirasına sahip Türkiye'nin etki alanlarında olan biten hiçbir krize duyarsız kalmayacaktır. MHP bu vatanın, milletinin daima hizmetkarı olmaya yeminlidir. Türkiye'nin muhafazası, vatan topraklarından değil, gönül ve kardeşlik bağlarımızın olduğu coğrafyalardan yapılmalıdır. Filistin'in huzuru Türkiye'nin huzurudur, Suriye'nin istikrarı Türkiye'nin istikrarıdır. Gazze'yi Kudüs'ten, Kudüs'ü İstanbul'dan ayrı düşünmek boşuna kürek çekmektir.

  Gazze meselesi Türkiye'nin meselesidir. Bizim için burada tarafsızlık diye bir şey olamaz. Türk milleti zalim İsrail'in oyunlarına sonuna kadar tepkili, mesafeli ve öfkelidir. İsrail ve Filistin arasında ateşkes olması için daha kaç insanın ölmesi gerekiyor? Biz kendimizi de haddimizi de nefsimizi de bilenlerdeniz. Bilmeyenlerin de karşısında duruyoruz.

  ALMANYA BAŞBAKANI'NA TEPKİ

  İsrail'e siyasi omuz veren devletler, gün geçtikçe ağırlaşan katliam tablolarından sorumludur. Gazze'de her saat başı 6 çocuk hayatını kaybetmektedir, bu insani bir facianın göstergesidir. Bizim geçmişimizin hiçbir sayfasında gaz odaları caniliği, toplama kampı felaketlerinin izi yoktur. Almanya Başbakanı yanlış taraftadır.

  Türkiye'ye yeni nesil savaş uçağı satmak için ayak sürmeleri kendi bilecekleri şeydir. KAAN zora girmemizi bekleyen odakları teker teker çatlatacaktır.

  'CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ GELİP GEÇİCİ HEVES DEĞİL'

  Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi 3. evreye geçişi sağlam, demokratik nitelikli sistemsel başarısını sağlamıştır. Ucube sistem iddiaları ile çamur atmak milletimize saldırıdır. Devlet ve millet arasında uyum sağlanmışsa cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine aittir. Karar alma süreci hızlanmıştır. Yeni sistemin yeterli demlenme süreci devam etmekte olup ilke ve esasları ile oturması güvence olacaktır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi tek kullanımlık konjonktürel reçete değildir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi gelip geçici heves değil. Sistemin aksayan yönleri varsa düzeltilmeli.

  "BELEDİYE BAŞKANI, MUHTAR SEÇMİYORUZ"

  Dikkat buyurunuz milletvekili belediye başkanı seçmiyoruz muhtar seçmiyoruz! Cumhurbaşkanını seçiyoruz. Bizim görüşümüz bellidir, hiç değişme göstermemiştir. MHP olarak dün ne demişsek bugün de aynı görüşteyiz.

  "SİYASİ HAYATIMIZ BOYUNCA HİÇ KİMSENİN SIRTINA BİNMEDİK"

  Bazı gereksizler AK Parti, MHP'yi sırtından atacak mı? diyerek anlamsız aşağılık yazılar yazıyor. Burayı dikkatle dinleyin! Siyasi hayatımız boyunca hiç kimsenin sırtına binmedik! Onun bunun sırtından geçiren keneler bizi anlayamaz. Yük aldık yük olmadık. Şikayet etmedik.

  Kabineye bakan vermedik doğrudur, bu kabine Cumhuriyetin kabinesidir. Sefasına değil gerekirse cefasına talibiz. MHP yancı değildir ufakçı değildir. İkbale meraklı değildir.

  SİYASETTE 50+1 TARTIŞMASI! BAHÇELİ'DEN NET MESAJ

  Cumhuriyet'in yeni yüzyılında en büyük kozumuz 16 Nisan halk oylamasıyla yapılan reformudur. Bunun mimar başı Türk milleti ve Cumhur İttifakı'dır. Milli iradenin takdir ve iradesiyle kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne çamur atmak milletimize saldırıdır. Cumhur ile Cumhuriyet kucaklaşmışsa bunun yegane kaynağı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne aittir. Çatlak sesler bitmiş, karar alma hızlamış, çok başlılık kapanmıştır. Yeni sistemin gerekli, yeterli demlenme süreci devam etmektedir. Yeni sistem tek kullanımlık işi bitince kenara atılacak reçete değildir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Türk milletinin huzur ve barış iradesinin temel harcıdır. Aksayan yönler varsa mutabakatla düzeltilmelidir.

  Cumhurbaşkanımız Almanya'dan dönerken yeni sistemin ana omurgası olan yüzde 50+1 ile ilgili açıklamalar yapmıştı. Cumhurbaşkanımızın tespit ve değerlendirmeleri tutarlı ve anlamlıdır. Bizim geçmişten bugüne kadar yaptığımız açıklamalar bellidir ve hiç değişme göstermemiştir.

  AKŞENER'İN İDDİASI

  Akşener, 'Oteli olan polis müdürleri var' demişti. Hiç kimse Türk polis töhmet altında bırakamaz. Otellerinde fuhuş yaptıran polis ve polis müdürleri kimlerdir? İP Başkanı bunları açıklamak zorundadır.

  Partimizden ihraç edilen kişiyle aynı kareye girse de içimiz acısa bile ses getirmedik. Bu gafillere diyorum ki size ekmek çıkmaz. Kuş beyinlerinizle cumhuru çatlatmaya haddiniz yetmez.

  CHP’nin yeni başkanı pek dikkate alınacak birisi değildir. CHP genel başkanı kukladır, kuklacı ise İBB’nin koltuğunda oturan zattır. Bizim üzüntümüz muhalefetteki pespayeliktir.

  Türk polisi kanun kaçaklarına göz açtırmıyor. İçişleri Bakanımızı destekliyoruz. İYİ Parti başkanı Türk polisini hedef alarak korkunç bir iddiada bulunmuş. Fırtınaya tutuklanan İYİ Parti’nin hali bizi ilgilendirmiyor. Hiç kimse Türk polisini töhmet altında bırakamaz. İP Başkanı açıklamak zorundadır.

  Kaynak: Haber Merkezi

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar
  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.