Hava Durumu

Cinsel istismar davasında Ender Saraç'ın oğlu "Çok korkuyorum" diyerek ifade verdi: Annemi öldürebilir

Doktor Ender Saraç hakkında 13 yaşındaki oğluna cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla 22,5 yıl hapis istemiyle dava açılmıştı. Duruşmada Saraç'ın oğlu M.S., pedagog eşliğinde verdiği ifadede babasının kendisine ve annesine kötü davrandığını, bunun son bulması amacıyla suçlamada bulunduğunu söyledi. M.S., "Eğer uzaklaştırma kararını uzatabiliyorsanız ömür boyu devam etmesini istiyorum. Eğer biterse, hayatı mahvolmuş olabilir, çok kızmış olabilir, annemi öldürebilir. Bundan çok korkuyorum" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2024 09:32
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2024 09:32
Kaynak: İHA
Cinsel istismar davasında Ender Saraç'ın oğlu "Çok korkuyorum" diyerek ifade verdi: Annemi öldürebilir

İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün, Diyet ve Beslenme Uzmanı Dr. Ender Saraç'ın 13 yaşındaki oğlunu istismar ettiği iddiasıyla açılan davaya dair duruşma devam etti. 22.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Saraç, duruşmaya avukatı Altın Mimir ile katıldı. Anne Benan Saraç da salonda hazır bulunurken, mağdur M.S. ise Adli Görüşme Odası'ndan SEGBİS üzerinden duruşmaya bağlandı.

Duruşmada M.S., pedagog eşliğinde ifade verdi. Babası Ender Saraç'ın kendisine ve annesine kötü davrandığını ve bu durumun son bulması için suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

M.S., ifadede annesiyle babasının ayrıldıklarını ve farklı dairelerde aynı binada yaşadıklarını, babasının kendisine kötü koktuğunu ifade ederek banyoya soktuğunu anlattı. Babasının annesine barışmak için baskı yaptığını aktaran çocuk, annesinin babası tarafından tehdit edildiğini söyleyerek bunların son bulması için istismar suçlamasında bulunduğunu ifade etti.

"ÇOK KIZMIŞ OLABİLİR, ANNEMİ ÖLDÜREBİLİR"

Annesine istismar iddiasını aktardığında annenin kendisine inanmadığını, ardından ise okuldaki rehberlik öğretmenine aktardığını ve sadece babasının okula çağrılacağını düşünerek kendisiyle konuşulduktan sonra babasının bir daha kendilerine yaklaşamayacağını düşündüğünü belirten M.S., istismar iddiasının doğru olmadığını ifade etti.

Çocuk M.S., ifadesi sonrasında, "Eğer uzaklaştırma kararını uzatabiliyorsanız ömür boyu devam etmesini istiyorum. Eğer biterse, hayatı mahvolmuş olabilir, çok kızmış olabilir, annemi öldürebilir. Bundan çok korkuyorum" şeklinde konuştu.

"EZBERLETİLEN İLK İFADEDİR"

Çocuğun beyanına karşı söz alan Dr. Ender Saraç, oğlunun ilk beyanının ezberletilmiş olduğunu ifade etti, mahkeme huzurunda verdiği beyanının gerçek olduğunu, 8 aydır görüşmediklerini ve bu nedenle bir şey ezberletmesinin mümkün olmadığını söyledi.

"EZBERLETİLMİŞ BEYANLAR"

Mağdur M.S.'ye atanan temsil kayyumu ise M.S.'nin mahkemedeki beyanlarının ezberletilmiş olduğu kanaatinde olduklarını belirterek, şikayetçi olduklarını söyledi. Davada Aile Bakanlığı avukatı ise aile içi istismar dosyalarında mağdurların ifadelerini çoğu zaman değiştirdiklerine dikkat çekti ve M.S.'nin ilk ifadesine itibar edilmesini istediklerini kaydetti. Ara kararını açıklayan mahkeme, adli görüşme raporunun hazırlanarak dosyaya gönderilmesinin beklenmesine karar verdi, duruşmayı ise 13 Haziran'a erteledi.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.