Hava Durumu

Eşini rahatsız eden adama tuzak kurup cinsel organını öptürmüştü! Ceza yağdı...

Diyarbakır Silvan'da Suriyeli Malik Hüsso, eşini rahatsız ettiğini ileri sürdüğü Süleyman D.'ye karısıyla birlikte tuzak kurdu. Buluşmaya çağrılan Süleyman D., çırılçıplak soyulup dövüldü, kemikleri kırıldı. Hüsso, işkence sırasında Süleyman D.'ye cinsel organını öptürüp o anları kayda aldı. Mahkeme ceza yağdırdı.

Haber Giriş Tarihi: 07.06.2024 10:25
Haber Güncellenme Tarihi: 07.06.2024 10:25
Kaynak: Sözcü
Eşini rahatsız eden adama tuzak kurup cinsel organını öptürmüştü! Ceza yağdı...

Diyarbakır Silvan’da Suriye uyruklu Rabia ve Malik Hüsso çifti ile akrabaları olan Zekeriya Abdullah’ın, Süleyman D.’ye tuzak kurup telefon, para ve kimliğini gasp ettikten sonra kemikleri kırılacak şekilde öldüresiye dövdükleri gerekçesiyle haklarında açılan davaya Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.

Duruşmada bir süre tutuklu kaldıktan sonra adli kontrol şartı ve yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakılan Hüsso çifti ile akrabaları Zekeriya Abdullah ile Rabia Hüsso’yu taciz ettiği ileri sürülen Süleyman D. katılmadı.

KEMİKLERİ KIRILANA KADAR DÖVÜP...

Savcı mütalaasında, Rabia Hüsso’nun kocası Malik ile işbirliği yaparak Süleyman D.’yi telefonla arayıp buluşma yerine çağırdığını, kadının aradığı adama, kocasının Antalya’ya çalışmaya gittiğini, bu nedenle kendisiyle görüşmek istediğini belirtmesi üzerine Süleyman D.’nin kendisine ait özel araçla buluşma yerine gittiğini belirtti.

Rabia’nın araca bindiği sırada arka kapıdan eşi Malik’de araca binerek "Bizim biraz eşyamız var, onu da gidip alabilir miyiz" teklifinde bulunduğu, adamın da kabul etmesi üzerine Malik’in yolda akrabası olan Zekeriya Abdullah’ı da arayıp kendileriyle gelmesini istediği bildirildi.

Silvan’ın Karamusa Köyüne geldiklerinde aracı durduran Malik’in, Zekeriya ile birlikte Süleyman D.’yi araçtan indirip ellerini arkadan bağlayıp feci şekilde dövdüklerini belirten savcı, 59 yaşındaki adamın öldüresiye dövüldükten sonra Malik Hüsso’nun cinsel organını çıkarıp Süleyman D.’ye öptürüp oral seks yapmaya zorladığı, ardından bu görüntülerini cep telefonuyla kayda aldığı ifade edildi.

PARASINI VE KİMLİĞİNİ GASP ETTİLER

Adamın üzerindeki 1.500 lira parası, kimliği ve bagajındaki pompalı tüfeğini de gasp eden üç Suriyelinin daha sonra adamın elbiselerini giydirip olayı kimseye anlatmaması için uyardıkları kaydedildi. Yolda aracın lastiğinin patlaması üzerine Süleyman D.’nin bağırarak çevreden yardım istemesi üzerine üç Suriyelinin araçtan inerek kaçtıkları, daha sonra mağdur adamın teşhis etmesiyle yakalandıkları bildirildi. Savcı, üç Suriyelinin cezalandırılmasını talep ederken, kadını taciz ettiği iddia edilen adamın ise delil yetersizliğinden beraatını istedi.

YAĞMA, CİNSEL SALDIRI, ÖZEL YAŞAMIN GİZLİLİĞİNİ İHLAL

Mahkeme, üç Suriyelinin mağdur Süleyman D.’yi öldüresiye döverek adli tıp kurumu raporuna göre basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek derecede yaralanarak kemik kırıkları nedeniyle hayati fonksiyonlarının orta derecede etkilendiğini belirtti. Sanıkların daha sonra adamı çırılçıplak soyarak silah tehdidiyle gasp ettiklerini belirten mahkeme, üç Suriyelinin, “Gece vakti yağma, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek, cebir, tehdit, hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, cinsel saldırı, ağırlaşmış yaralama” suçlarını işlediklerinin sabit olduğuna dikkat çekti.

MAHKEME ÜÇÜNE DE CEZA YAĞDIRDI

Mahkeme, kadını taciz ettiği iddia edilen Süleyman D. hakkında delil yetersizliğinden beraat kararı verdi. Malik Hüsso nitelikli yağmadan 11 yıl, kasten yaralamadan 1 yıl 2 ay, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmaktan 4 yıl, oral seks yaptırdığı için cinsel saldırı suçundan 9 yıl, bunu cep telefonuyla kayda aldığı için özel yaşamın gizliliğini ihlal suçundan 2 yıl olmak üzere toplam 27 yıl 2 ay hapisle cezalandırıldı.

Eşi Rabia Hüsso ise yağmadan 11 yıl, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmaktan 4 yıl, kasten yaralamadan 1 yıl 2 ay olmak üzere 16 yıl 2 ay hapisle cezalandırıldı. Sanık Zekeriya Abdullah ise yağmadan 11 yıl hapisle cezalandırıldı. Suç tarihinde 18 yaşından küçük olduğu için cezası 6 yıla düşürüldü. Mahkeme, karar kesinleşinceye kadar sanıklar hakkında yurtdışına çıkış yasağı ve adli kontrol kararı uygulanmasına, bunu ihlal ettikleri taktirde tutuklanacaklarına oy birliğiyle karar verdi.

Kaynak: Sözcü

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.