Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yeniden Refah Partisi'nin, Ankara, İstanbul ve İzmir adayı belli oldu

Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemal Arıkan ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adayı Suat Kılıç oldu.

Haber Giriş Tarihi: 10.02.2024 14:17
Haber Güncellenme Tarihi: 10.02.2024 14:17
Kaynak: medyascope
Yeniden Refah Partisi'nin, Ankara, İstanbul ve İzmir adayı belli oldu

YRP, Ankara Atatürk Spor Salonu’nda düzenlediği etkinlikle İstanbul, Ankara, İzmir adaylarını açıklayacak. “94 Ruhuyla Yeniden Başlıyoruz” sloganıyla bir araya gelen partililer “Mücahit Erbakan” sloganları attı.

Erkeklerin sloganını yetersiz bulan moderatör “Partinin kadınları, erkeklerinden daha erkek” diyerek kadınları slogan atmaya çağırdı.

YRP Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Zor, etkinliğin açılış konuşmasını yaptı. Zor, “Onlar Milli Görüş’ü dipsiz kuyulara gömdüklerini zannettiler ama yanıldılar. Bu kuyu Yusuf’un kuyusuydu. Buradan kervanlar geçti, kuşlar da uçtu ve kuyudan Yusuf çıktı ve Mısır’a sultan oldu” dedi.

Zor, 2028 seçimlerini işaret etti, “Sizler belediyeleri kazandıktan sonra, 2028’de genel başkanımızı cumhurbaşkanı seçeceksiniz” diye konuştu.

Zor’un ardından YRP Genel Başkan Yardımcısı Muhammed Fati̇h Müjdeci̇, sinevizyon gösteriminin tanıtımı için sahneye çıktı. Müjdeci, “Yerel yönetimlerde yerleşen zihniyet, şehirlerimizi talan etmiyor, şehirlerde yaşayanların değerlerine saldırıyor. Uyuşturucunun adaletsizliği önüne geçmiyorlar, ailelerimizi dağıtıyorlar. Milletimizin malını yandaşın cebine akıtmaktan utanmıyor” dedi.

Salonda mevcut belediyelerin icraatlarının eleştirildiği videolar gösterildi. Videolarda rant, yolsuzluk ve uyuşturucu ticareti eleştirildi, “ahlaklı belediyecilik” vurgusu yapıldı. Müjdeci, “Onlar mücahitlerin değil müteahhitlerin dostudur” diye konuştu.

YRP Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç ise konuşmasında birlik, beraberlik vurgusu yaptı, “İnancımıza sadık, davamıza bağlıyız” dedi.

“Yeniden Refah, yeniden Erbakan” parolasıyla iktidara yürüdüklerini söyleyen Kılıç, “Biz kimseye kaybettirmek için değil, tüm Türkiye’ye kazandırmak için çok çalışacağız” dedi.

Kaynak: medyascope

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.