112 Acil Servis ekipleri de hastanelik oldu
Aydın'ın Karacasu ilçesinde bilinmeyen bir nedenle bunalıma girip intihar girişiminde bulunan şahsı müdahale eden 112 Acil servis ekipleri kurtardıkları şahısla birlikte hastanelik oldu. Ambulansa aldıkları şahsın üzerine sinen tarım ilacının kokusundan etkilenen sağlık çalışanları vaka ile birlikte kendilerini hastaneye zor yetiştirdi.
GÜNDEM , 23 Mayıs 2017 Salı, 00:08
112 Acil Servis ekipleri de hastanelik oldu

Edinilen bilgiye göre; İlçeye bağlı Aşağıgörle Mahallesinde yaşayan M.Ç. isimli bir şahıs henüz bilinmeyen bir nedenle bunalıma girip tarım ilacı içti. Kocasını baygın vaziyette gören evin hanımının ihbarı üzerine köye giden 112 Acil Servis ekipleri baygın vaziyette buldukları şahsı hemen ambulansa alıp yola koyuldu. Yolda vakaya müdahale ederken bir anda fenalaşmaya başlayan 112 Acil Servis ekipleri hayatını kurtarmaya çalıştıkları hasta ile birlikte kendileri de acil servise gidip muayene oldu.

Sağlık görevlilerinin intihar girişiminde bulunan şahsın üzerine sinen tarım ilacının kokusundan etkilenerek fenalaştığı belirlendi. Sağlık görevlilerinin tedavisi Karacasu'daki sağlık merkezinde gerçekleştirilirken, midesi yıkanan M.Ç. ise ilk müdahalenin ardından Nazilli Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Evli ve dört çocuk babası olan 60 yaşındaki M.Ç.'nin tedavisinin devam ettiği zehirlenen sağlık görevlilerinin ise durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR